azis1AIESEC powstał na świecie w 1948 roku, w odpowiedzi na bieżące wówczas konflikty zrodzone przez II Wojnę Światową.  Według przedstawicieli państw członkowskich AIESEC, świat potrzebował liderów i to na młodych ludziach spoczywała odpowiedzialność za lepsze jutro.

Od tamtej pory misją AIESEC stało się dążenie do osiągnięcia pokoju na świecie i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego.

Misja towarzyszy nam po dziś dzień, dlatego do niej dążymy rozwijając  w  młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w  projektach wspierających realizację wymian międzynarodowych.

Wierzymy, że globalna perspektywa pozwala nam o wiele bardziej zrozumieć otaczający nas świat, rozwija w  nas umiejętności komunikowania się w zróżnicowanych środowiskach i znajdowania rozwiązań niezależnie od wyzwań. Aktywne działanie w organizacji pozwala nam zrozumieć swoje mocne i słabe strony, a także pasje i wartości, które motywują nas do działania na rzecz naszego lokalnego środowiska.

[ZE STRONY ORGANIZACJI]


Co roku w naszej szkole gościmy studentów - wolontariuszy ze stowarzyszenia AIESEC. Przez tydzień prowadzą oni zajęcia, dotyczące kultury i historiishagun2 krajów, z których prowadzą. Mieszkają również u rodzin naszych uczniów, nierzadko uczestnicząc w rodzinnych uroczystościach, takich jak...wigilia! 

W zeszłym roku odwiedzili nas Azis z Kirgistanu i Shagun z Indii. Azis okazał się wirtuozem śpiewu, Shagun uczył przygotowywać mango lassi i inne potrawy indyjskie.  

aiesecW tym roku mogliśmy dowiedzieć się między innymi o tańcach i kuchni meksykańskiej, dlaczego Hongkong to właściwie nie Chiny i jak NAPRAWDĘ nazywa się Egipt dla rodowitego Egipcjanina... :) Odwiedzili nas Kant z Hongkongu, Luis z Meksyku i Ahmad z Egiptu. Wszystkie lekcje odbywają się w języku angielskim.

Niecierpliwie oczekujemy na wizytę kolejnych gości!

 

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo