Msza św. za Adama

Szanowni Państwo!

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że po długiej i heroicznej walce z chorobą zmarł Adam Łach, brat naszej uczennicy Niny.
Łączymy się z Rodziną w bólu po stracie Syna, Brata i Wnuka.
Msza święta, w czasie której pożegnamy Adama, odbędzie się w najbliższy czwartek (1 sierpnia) o godzinie 9.00 w kościele Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży przy ul. Gwintowej.

Prosimy o modlitwę w intencji Adama, jego Rodziców i Siostry.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy 
Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin 
im. ks. Jana Twardowskiego
Zarząd Stowarzyszenia Przymierze Rodzin

 
 
Rodzina prosi o nieprzynoszenie kwiatów, zamiast tego można wpłacić dowolną kwotę na wybraną osobę z fundacji https://www.siepomaga.pl/

Informacje o wynikach egzaminów w 2019 r.

328 czerwca odbyła się ostatnia rada pedagogiczna przed wakacjami. Podsumowywaliśmy na niej rok szkolny, a także wyniki egzaminów ósmoklasistów i gimnazjalistów.

Egzamin ósmoklasisty odbył się po raz pierwszy w historii. Składał się on z trzech pisemnych części. Pierwszego dnia był egzamin z języka polskiego, który trwał 120 minut, drugiego z matematyki (100 minut), a trzeciego z języka angielskiego (90 minut).

 

Nasi ósmoklasiści wypadli bardzo dobrze! Jako szkoła jesteśmy w najwyższych staninach, czyli wśród 5% wszystkich szkół podstawowych, które osiągnęły najlepsze wyniki w Polsce.

 

Także gimnazjaliści spisali się na medal! Oni mieli do napisania aż 6 egzaminów: z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przyrody (zadania z 4 dziedzin - biologii, geografii, chemii i fizyki) , języka nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Tu także osiągnęliśmy świetne wyniki.

 

Wśród ósmoklasistów i gimnazjalistów znalazły się osoby, które ze wszystkich części całego egzaminu uzyskały ponad 90% możliwych do zdobycia punktów.

Najlepiej egzaminy napisali Łukasz Staszewski, Marcin Miron, Lusia Chłus, Mateusz Reszka, Zuza Nierada, Janka Białnicka - Birula, Łukasz Staszków, Józek Stypuła, Marysia Lipka, Ania Kokowska, Franek Źrebiec, Claudia Babled, Maciek Gójski, Róża Żalińska.8m

Serdecznie gratulujemy tym uczniom, a także tym, którym udało się zdobyć 100% w jakiejś dziedzinie:

Z historii i wiedzy o społeczeństwie – Ania Kokowska i Franek Źrebiec

Z matematyki – Ania Kokowska i Łukasz Staszewski

Z języka francuskiego – Claudia Babled

Z języka angielskiego - Robert Czernecki, Maciek Gójski, Ania Kokowska, Marysia Lipka, Zosia Litwin, Franek Marchel, Ignacy Sienkiewicz, Franek Źrebiec, Róża Żalińska, Karolina Bartmińska, Zuza Nierada, Antek Pałosz, Marcin Miron, Józek Stypuła, Zosia Tyszka.

 

Wszystkim uczniom życzymy zasłużonych wakacji!

Czytaj więcej...

Pożegnanie z gimnazjum :(

ostatniNa zakończeniu roku szkolnego ostatniego rocznika gimnazjalistów Rodzice odczytali taki wzruszający list:

"My, rodzice absolwentów Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego chcemy serdecznie podziękować kochanym Wychowawcom, Nauczycielom i Dyrekcji szkoły. Podziękować Wam za trud i znój wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych Wam dzieci w duchu wiary w Boga, miłości do Ojczyzny i odpowiedzialności za przyszłość. Wdzięczni jesteśmy, że nie tylko nauczaliście, ale przede wszystkim pomagaliście naszym pociechom odnaleźć w sobie to co najlepsze i siebie samych. Dziękujemy za udzielone odpowiedzi na wiele zasadniczych pytań, jakie nurtowały ich umysły i serca,a nade wszystko za Wasze przykłady życia. Za to, że byliście dla nich autentycznymi i wiarygodnymi przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce i burzliwych poszukiwaniach prawdziwych wartości i własnej tożsamości. Że służyliście pomocą w budowie fundamentów pod ich przyszłe życie. Nie byłoby to możliwe gdyby nie Wasze podejście do zawodu nauczyciela- wychowawcy – jako misji, powołania, pasji i kochanego „obowiązku”!

Tylko w ten sposób możliwe było zbudowanie takiego cudownego klimatu domu – klimatu radości i dobroci. Dziękujemy za uśmiech, serdeczność i okazywane ciepło każdego dnia. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim Nauczycielom za stworzony klimat i roztoczoną aurę, Wychowawcom za rodzicielską opiekę, a Pani Dyrektor za budowę takiego domu i opiekę nad tym Bożym przybytkiem. Życzymy Wam abyście nigdy nie tracili wiary w to, że Wasz wysiłek przynosi owoce. Radość w życiu nauczyciela-wychowawcy jest radością trudną, a praca, którą wykonujecie przypomina trud siewcy. Ciągle musicie dawać, „siać”, nie czekając na wdzięczność, nie mając często możliwości oglądania owoców swojego wysiłku. Życzymy Wam Kochani wszelkiej pomyślności, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów w pracy pedagogicznej i w życiu osobistym. Otaczamy Was naszą modlitwą za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II - naszego nauczyciela i wychowawcy. Niech Ta Boża Moc będzie z Wami!

Rodzice absolwentów kl. III, rocznik 2016-2019"

Bardzo dziękujemy za tak przejmujące słowa. I zamieszczamy zdjęcie ostatnich naszych gimnazjalistów...

Gala laureatów

laureaci9 maja odbyło się wręczenie dyplomów laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Wśród uczniów nie mogło zabraknąć naszej silnej reprezentacji: Claudii Babled (laureatki konkursu z j. francuskiego i finalistki z j. polskiego), Łukasza Staszewskiego (laureata z konkursu informatycznego Logia i finalisty z j. angielskiego) i Franka Źrebca (laureata konkursu historycznego). 
Uroczystość składała się z kilku części. Pierwszą z nich była prezentacja dotycząca organizacji konkursów, przedstawienie mulitilaureatów, którzy byli najlepsi w kilku dziedzinach i mulitnauczycieli, którzy opiekowali się największą liczbą laureatów. W tej części odbyła się też internetowa sonda dla uczniów (tu było trochę zamieszania, bo wśród nas tylko jedna osoba miała smartfon..., ale dzięki pomocy życzliwych ludzi udało nam się zagłosować). Po oficjalnych przemówieniach był niezwykły występ orkiestry dętej ze szkoły podstawowej w Łajskach i najsłodszy moment - poczęstunek. Po nim laureaci rozeszli się do sal, gdzie odebrali swoje dyplomy i podziękowania dla rodziców.
Gratulujemy laureatom i ich nauczycielom paniom Dorocie Babled, Marii Bremer, Agnieszce Masnej, Małgorzacie Zielińskiej i panu Michałowi Rączce - Dudek! 
Jesteśmy też bardzo dumni z naszych finalistów, a są nimi:
w konkursie z j. polskiego - Zosia Litwin i w konkursie Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego - Janek Marchel.

Zbiórka na rozbudowę szkoły!

UWAGA – zbiórka na rozbudowę szkoły na Mokotowie przedłużona do 18 maja!

Społeczność Szkoły Przymierza Rodzin nr 2, Stowarzyszenia Przymierze Rodzin oraz sympatyków projektu rozbudowy szkoły dokonuje niemożliwego: w ciągu krótkiego okresu zebrano ponad 100 tysięcy na modernizację budynku! Serdecznie dziękujemy!

Powszechna mobilizacja tej społeczności i sympatyków projektu nabiera tempa. Liczba osób, które dokonały już wpłaty lub są zainteresowane wsparciem rozbudowy przerasta nasze oczekiwania. W związku z tym oraz licznymi prośbami o przedłużenie okresu zbiórki – informujemy, że nowy termin jej zakończenia to 18 maja. Zatem do dzieła. 
Wpłaty można dokonać na konto Stowarzyszenia Przymierze Rodzin, które zostało otwarte dla celu rozbudowy szkoły:

STOWARZYSZENIE PRZYMIERZE RODZIN
NUMER KONTA: 54 1020 1185 0000 4702 0267 6740
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe - rozbudowa budynku na Mokotowie.

Pamiętajmy, iż to pierwszy etap zbierania funduszy na rozbudowę. Niedługo uruchomiona zostanie specjalna strona internetowa, na której będą aktualności z budowy oraz szczegóły dotyczące możliwości wspierania projektu rozbudowy.

Z poważaniem,

Przedstawiciele Rodziców z Komitetu Budowy Szkoły
i Dyrektor Szkoły Marzanna Rymsza Leociak

szkola

Rusza budowa szkoły

 

szkola

Już 6 maja ruszy budowa nowej szkoły! Rewelacyjnie zlokalizowany w sercu Mokotowa budynek, gotowe projekty przebudowy, odebrane pozwolenia, to ogromny sukces możliwy tylko dzięki zaangażowaniu wielu osób. Teraz czas na mobilizację każdego z nas - całej społeczności Rodziców.

Budowa to ogromny wydatek finansowy i my jako rodzice musimy stać się współodpowiedzialni za jej realizację.
Już TERAZ możesz sprawić by to wspólne marzenie zostało zrealizowane ! Do 6 maja zbieramy fundusz, który stanowiłyby wkład własny szkoły do kredytu na budowę.
Wpłaty można dokonać na konto Stowarzyszenia Przymierze Rodzin, które zostało otwarte dla celu
rozbudowy szkoły:

STOWARZYSZENIE PRZYMIERZE RODZIN
NUMER KONTA: 54 1020 1185 0000 4702 0267 6740
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe - rozbudowa budynku na Mokotowie.
Informacje o zebranych kwotach będą publikowane co kilka dni na Librusie oraz na facebooku szkolnym.
Nie czekaj! Pamiętaj, żadna kwota nie jest za mała. Każde wsparcie się liczy.

Objazd z historii sztuki klasy siódmej

obj 2W trakcie egzaminów gimnazjalnych klasa 7 podsumowuje wiedzę zdobytą dotychczas na lekcji z historii sztuki. W czwartek widzieliśmy Akademię Pana Kleksa, czyli pałac w Nieborowie. Następnie w pobliskiej Arkadii uczniowie wczuwali się w panującego pod koniec XVIII wieku ducha sentymentalizmu. Zwiedzaliśmy też Łowicz, Tum, Łęczycę, a na koniec dnia pani Ala przeprowadziła warsztaty na temat pigmentów i roli pierwiastków chemicznych w tychże.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Czas egzaminów

osmaki   Egzaminy gimnazjalne już za nami. A dziś rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Trzymajcie za nich kciuki!

Wymiatamy w badmintonie!

badZ dumą informujemy, że Julian Kasprzyk i Łukasz Staszków z klasy 8T wygrali Mistrzostwa Mokotowa w badmintonie w kategorii Młodzieży.
Chłopcy będą reprezentować dzielnice na rozgrywkach Warszawskich. Zawodnikom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec" podąża klasa 3gim

Gdzie uczyli się bohaterowie „Kamieni na szaniec”? Jaka drogę odbywali więźniowie Pawiaka, by gestapowcy mogli ich przesłuchać na Szucha? Tekns6 pytania klasa III gimnazjum stawiała sobie 8.03. podczas wycieczki śladami bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego. 
Miejsca akcji potraktowaliśmy jako stacje zadaniowe. Uczniowie rozwiązywali zadania związane z treścią lektury i zainscenizowali przebieg Akcji pod Arsenałem. Każdy wylosował rolę jaką miał odegrać podczas inscenizacji i musiał zająć odpowiednie miejsce w przestrzeni miasta. Na znak dany przez naszego Orszę wszystko ruszyło. Steny, granaty i butelki niemal jednocześnie zaczęły atakować kolegę odgrywającego niemiecką więźniarkę na barana przewożącego zmasakrowanego Rudego. Trzecioklasistom akcja poszła szybciej niż ich literackim pierwowzorom, ale za to mniej skutecznie. Np. nie wszyscy zorientowali się, kto z nich odgrywał rolę więźniarki, a kto Rudego. Nie wiadomo więc, czy do samochodu ewakuacyjnego nie trafiła przypadkiem nadpalona ciężarówka. 
Duże wrażenie zrobiło na młodzieży Liceum im. Stefana Batorego i wiedza oprowadzających po nim uczniów. Gimnazjaliści zwiedzili też Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy al. Szucha. Odkryli, gdzie stał pomnik Lotnika ze znakiem Polski Walczącej i zapalili znicze na grobach Alka, Rudego, Zośki i Orszy. A co najważniejsze, chodząc po mieście połączyli sobie w głowach rozmaite punkty miasta.

Czytaj więcej...

Klasa ósma poznaje kulturę sarmacką

sar1Kultura sarmacka, to bardzo dziwne zjawisko. Dziwne stroje, dziwne uczty, trumienne portrety i dworki. Wszystkie jednakowe: z drewna, lecz podmurowane. O wszystkich tych zwyczajach naszych szlacheckich przodków dowiadywaliśmy się podczas lekcji muzealnej w wilanowskim pałacu.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Klasa siódma buduje model płuc

Nie tak dawno na biologii siódmaki wykorzystywały zdobytą wiedzę, konstruując model klatki piersiowej. Płuca napełniały się powietrzem, przeponapl5 unosiła się i opadała - wszystko pięknie zadziałało!

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Szwedzi w Warszawie

szw5W tym tygodniu gościliśmy nauczycieli ze Szwecji, z Borgsmoskolan, z miasta Norrkoping. Spotkali się oni z naszymi uczniami z klas 5,6,7,8, i 3 gim i opowiedzieli o swoim kraju, mieście i szkole. Nawet wzięli "udział" w konkursie recytatorskim dla klas 4-6. Mamy wielką nadzieję na współpracę w ramach programu europejskiego. To było bardzo miłe spotkanie, dziękujemy i pozdrawiamy Was, Linda i Henrik!

This week we hosted a couple of teachers from Borgsmoskolan in Norrkoping, Sweden. They visited our schools to meet our students from grades 5,6,7,8, and the oldest 3rd class of Gimnazjum. They also took part in the poetry contest for grades 4-6. We hope to collaborate with their school within a European programme. 
It was really nice to meet you! 

Czytaj więcej...

Klasa siódma elektryzuje wodę i leczy robota

cnk13Klasa siódma uczestniczyła w warsztatatch laboratoryjnych w Centrum Nauki Kopernik. Podzielilismy się dwie grupy - jedna zgłebiała tajemnice fizyki, druga - robotyki. W pracowni fizycznej uczniowie spojrzeli na zwykła z pozoru wodę okiem badaczy. Co wyróżnia ja spośród innych substancji? Dlaczego jest taka ważna? W grupach mogliśmyzaprojektować i przeprowadzić własne dośwadczenia a także sprawdzaliśmy, na czym polega anomalia wody.

W pracowni robotycznej też wiele się działo. Wcieliliśmy się w rolę robo-lekarzy, by zbadać robota. Można było zostać neurologiem, okulistą, ortopedą bądź laryngologiem. Mierzyliśmy parametry życiowe i programowaliśmy go zgodnie z zachowaniem Trzech Praw Robotyki. Nasz pacjent wrócił do zdrowia w trakcie zajęć.

Czytaj więcej...

Klasa 3gim w Muzeum Narodowym...

...pochyla sie nad sztuką nowoczesną, czyli dwudziestolecia międzywojennego. Zadanie to niełatwe, ale po tej lekcji niektórzy (być może) poważniemuz4 zastanowią się nad zawodem krytyka sztuki. Pierwsze kroki już postawione ("Ohydne to jest!").

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wyniki III etapu konkursu "100/100"

Ostatni etap naszego konkursu nosił tytuł „Bliscy świadkowie historii”. Dotyczył udokumentowania spotkania z uczestnikiem wydarzenia z historii Polski.

Nadesłano 18 prac. Nie wszyscy spełnili wymogi techniczne, jedna praca zaś nie dotyczyła historii naszego kraju.

Wyniki - zarówno III etapu, jak i końcowe - znajdują się w pliku poniżej.

Laureatami zostają osoby, które we wszystkich trzech etapach otrzymały 85%. Minimalny próg to 255 pkt.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Wasze zdjęcia były piękne, opisane miejsca czasami zaskakujące a nadesłane historie - niesamowite! Zwycięzcom gratulujemy!

Nasi idą naprzód!

Są już wyniki etapów rejonowych Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium w Warszawie. Miło nam poinformować, że do finałów zakwalifikowali się:

z języka francuskiego - Claudia Babled kl. III gim

z historii - Franek Źrebiec kl. III gim

z języka polskiego - Claudia Babled i Zosia Litwin kl. III gim

z języka angielskiego – Łukasz Staszewski kl. 8t

w Konkursie „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” – Janek Marchel kl. 5t 

Z nadzieją czekamy też na wyniki etapu rejonowego Konkursu Informatycznego „Logia”, w którym startuje czwórka naszych uczniów. 

Hej, kolęda, kolęda!

kol10

W piątek, 4 stycznia, społeczność szkolna spotkała się w kościele św. Michała, by wspólnie kolędować. Przy okazji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu szopkowego.

Czytaj więcej...

Pierniczkowanie 2018

pierrrrrJak co roku każda klasa piekła pierniczki, zajadała się świątecznymi potrawami (na przykład - tradycyjnym wigilijnym kebabem a la Bernard) i obdarowywała prezentami. To także czas składania życzeń i wyrażania wdzięczności, przeprosin, miłych słów i rozmów. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły nas w swoich domach!

 

 

Czytaj więcej...

Klasy ósme w terenie

teren2Czasem trzeba ruszyć się ze szkoły, nawet jak jest mróz. Klasy ósme na terenowych zajęciach przyrodniczych badały glebę w okolicach Lasu Kabackiego, uczyły się rozpoznawać drzewa i krzewy z atlasami w ręku i sprawdzały, czy powietrze w Warszawie zawiera związki siarki na podstawie obecności różnych typów porostów. Poznawały także gatunki inwazyjne roślin.

 

 

Czytaj więcej...

XXV Charytatywna Aukcja Dzieł Sztuki

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin serdecznie zaprasza na wystawę i XXV AUKCJĘ OBRAZÓW im. Michała Hilchena. 

 

Otrzymaliśmy prace najlepszych polskich współczesnych twórców, takich jak Rafał Olbiński, Józef Wilkoń, Piotr Młodożeniec, Franciszek Maśluszczak czy Beata Murawska, którzy od lat wspierają w ten sposób dzieci ze świetlic środowiskowych Przymierza Rodzin.

 

Obrazy można oglądać w niedzielę 9. grudnia 2018 od godz. 14.00 w  budynku SARP przy ul. Foksal 2.

O godzinie 16.00 rozpocznie się aukcja. Wszystkie ceny wywoławcze to 500 zł!

 

Cały katalog - ponad 60 prac - dostępny jest na portalu artinfo.plhttps://live.artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/xxv-charytatywna-aukcja-dziel-sztuki

Dochód z aukcji przeznaczony będzie na wsparcie świetlic środowiskowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Przymierze Rodzin.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, udziału w licytacji, a także do zachęcania wszystkich znajomych, którzy są zainteresowani sztuką współczesnych polskich artystów.

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin

Gorące wspomnienia z Nicei

nice1

Za oknami już szaro i czekamy z niepokojem na chłody i jesienną pluchę, więc z tym większą przyjemnością chcieliśmy Wam opowiedzieć i pokazać, co miłego wydarzyło się pod koniec października.


Pamiętacie? Tak, to mowa o słonecznym wyjeździe do Nicei. Jest to urokliwe miasto na Lazurowym Wybrzeżu, do którego udaliśmy się wspólnie z dwunastoosobową grupką uczniów naszej filii na Kabatach.
Słońce i palmy – tak przywitała nas południowa Prowansja. Nikt nie oparłby się długiemu spacerowi po Promenadzie Anglików i my też nie mogliśmy. Ten dość długi szlak był ukoronowany przepięknymi widokami z Colline du Château, na którą co wytrwalsi weszli po schodach, a ci mniej odważni wjechali windą. Przepiękny wodospad i wspaniałe pejzaże były rekompensatą dla naszego wysiłku. Powrotna droga to spacer po Starówce, przez Marché aux Fleurs, aż do placu Masséna, z charakterystyczną szachownicą u naszych stóp.

Czytaj więcej...

The 5-th English Festival

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Festiwalu anglojęzycznego odbędzie się w czwartek 22 listopada. Z uwagi na uczestnictwo wszystkich, także najstarszych klas w imprezie, w tym roku podział grup wiekowych jest następujący: klasy 1-4, klasy 5-8+ (w tym 3 gim). Oznacza to, że występy obu grup wiekowych mogą być dłuższe, niż 1 godzina lekcyjna. Na zgłoszenia na kartach dostępnych u anglistów lub w pokoju nauczycielskim czekamy do piątku, 16.11. Zapraszamy do zabawy!

eng

Bieg Niepodległości

Czworo uczniów ze Szkoły na Kabatach brało udział w Mokotowskim Biegu Niepodległości.bieg 


Jakub Kielesiński zdobył 2 miejsce w kat. klas VII i VIII Szkół Podstawowych.


Bernard Mmereole 2 msc. , a Franciszek Marchel 3 msc. w kat. Gimnazjów.

 

Z dziewcząt najlepsza była Maria Lipka - 5 msc. w w kat. Gimnazjów.

 

Wyniki uczniów pozwoliły naszej szkole zdobyć 2 miejsce w Klasyfikacji Ogólnej w kat. Gimnazjów.

Uczniowie otrzymali medale oraz słodkości, zaś przedstawiciel Szkoły puchar z rąk Przedstawicieli Urzędu Dzielnicy Mokotów.


Zadowolony i dumny Nauczyciel W-f na Kabatach Adam Zawiasa

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

10058 listopada odwiedzili nas goście z Muzeum Powstania Wielkopolskiego z Poznania. Opowiadali o polskiej drodze do niepodległości, powstaniu wielkopolskim, zaś p. Kinga Przyborowska opowiedziała o swoim pradziadku - powstańcu. Po odśpiewaniu wszystkich czterech zwrotek hymnu zrobiliśmy sobie wspólną fotografię w kolorach flagi, a następnie, życząc Polsce "milion lat" zjedliśmy wielki tort!

 

 

ps. A na zdjęciach możecie też zobaczyć efekt drugiego etapu konkursu" 100/100" :)

Czytaj więcej...

Październik i listopad - konkursy, konkursy!

Miło nam poinformować, że następujący uczniowie zakwalifikowali się do rejonowych etapów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium w Warszawie:

 

Język francuski - Marysia Lipka i Claudia Babled z kl. 3 gim

Wiedza o społeczeństwie - Ania Kokowska z kl. 3 gim

Matematyka - Ignacy Sienkiewicz z kl. 3 gim

Historia - Franek Źrebiec z kl. 3 gim i Alex Boniecki z kl. 7

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - Janek Marchel z kl. 5T

Jęz. angielski - Łuksza Staszewski z kl. 8T i Anna Kokowska z kl. 3 gim

Jez. polski - Claudia Babled, Zosia Litwin i Marysia Lipka z kl. 3 gim

 

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom!

Rozstrzygnięcie I etapu konkursu "100/100"

100na100

 

Pierwszy etap konkursu pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Dzielnicy Ursynów "100/100" rozstrzygnięty! Wzięło w nim udział 55 osób z naszej szkoły. Zdjęcia można było podziwiać podczas pikniku w sali gimnastycznej szkoły nr 157, a prace czterech osób uzyskały najwyższy wynik. Byli to:
1. Anna Kokowska z kl. 3 gim 
2. Ignacy Wróblewski z kl. VI t 
3. Dominika Szczerba z kl. VIII t 
4. Jagoda Żalińska z kl. VII.

GRATULUJEMY! I zapraszamy do udziału w II etapie konkursu pt. "100 miejsc na 100-lecie niepodległości". Prace możecie nadsyłać do 5 listopada na adres konkurs.spr@gmail.com

Poniżej zaś wyniki wszystkich osób, które wzięły udział w konkursie.

Piknik na 100!

1008Udało nam się z pogodą! Wszyscy z niepokojem śledzili prognozy na sobotę, a tymczasem wcale nie było10020 zmino i przede wszystkim - nie padał deszcz! Mogliśmy więc bawić się w budynku i na dworzu, grillować, przenosić powstańcze listy, podziwiać musztrę wojskową, brać udział w loterii...Na drugim piętrze królowali rekonstruktorzy, było kino, kuchnia historyczna (a w niej - czernina!), nie zabrakło aukcji i pełnej pyszności kawiarenki na dole!

Czytaj więcej...

Turniej Tenisa Stołowego im. Izy Dzieduszyckiej

ping1Wczoraj podczas Święta Szkoły odbył się Turniej tenisa stołowego im. Izy Dzieduszyckiej. W kategorii chłopców starszych zwyciężył Robert Czernecki ze szkoły PR nr 2 na Mokotowie, w kategorii chłopców młodszych Adam Lewandowski że SP nr 3 PR na Bielanach, w kategorii łączonej dziewcząt starszych i młodszych Hania Skopinska z klasy 5 ze SP PR na Ursynowie. Mistrzom gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę sportową i wspólną zabawę.

 

Relacje ze szkół jesiennych - WILNO. Grupa NON OMNIS MORIAR

nom22MEMENTO MORI i NON OMNIS MORIAR czyli "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?".
Cztery dni w Wilnie spędzone na oglądaniu cmentarzy, miejsc pamięci, epitafiów i nagrobków oraz poznawaniu losów słynnych wilnian. 
Przeczytaliśmy wspólnie na trzech cmentarzach, w tym raz w nocy, część drugą „Dziadów” Mickiewicza. Zobaczyliśmy najpiękniejsze kościoły wileńskie: pod wezwaniem św. Piotra i Pawła, św. Teresy, św. Ducha, św. Kazimierza, św. Anny, świętych Janów, archikatedrę. Byliśmy na uniwersytecie, wieży telewizyjnej, zamku w Trokach. Odwiedziliśmy miejsce pamięci w Ponarach i teren po zniszczonym przez komunistów kirkucie żydowskim. Przemiła siostra zakonna opowiedziała nam o historii powstania obrazu „Jezu Ufam Tobie”, a doktor historii o Karaimach. Modliliśmy się w Ostrej Bramie i przed relikwiami św. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. To był dobry owocny czas.

Czytaj więcej...

I międzyszkolna olimpiada Przymierza Rodzin

ol10Duzi i mali, młodzi i starzy, nauczyciele i rodzice - wszyscy wzięli udział w sportowych zmaganiach, które odbyły się na terenie szkoły przy ul. Grzegorzewskiej. Pogoda dopisała, więc biegaliśmy, skakali, wiosłowali i grali w różne gry od rana do popołudnia.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Wizyta p. Małgorzaty Kasner

DSC 356620 września uczniów klas 7,8 i 3 gimnazjum odwiedziła Pani Małgorzata Kasner - była dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie, pracownik naukowy Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk.

Pani Małgorzata Kasner opowiedziała uczniom o Litwie: o historii sąsiadującego z Polską państwa, o języku i kulturze.W czasie rozmowy z uczniami podjęty został temat trudnych relacji polsko-litewskich w XX leciu międzywojennym i współcześnie.
Mamy nadzieję, że spotkanie było dobrym wprowadzeniem naszych uczniów w ważne, ciekawe zagadnienia, które rozwijaliśmy, pracując w grupach na wycieczce do Wilna. 

Rodzinny Rajd Rowerowy

rayd1W niedzielę 16 września, odbył się VIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Wzięło w nim udział prawie 200 uczestników. Pogoda idealna, słonecznie choć nie upalnie. Wspólnie pokonaliśmy ponad 11-kilometrową trasę. Zobaczyliśmy (przez mur) wagon metra w hangarze, jeden z 160 pomników pamięci Karola Tchorka oraz przy szlabanie w Julianku zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Około południa pojawiliśmy się na polanie gdzie paliły się już dwa ogniska. Wspólnie posileni kiełbaską z ogniska braliśmy udział w zabawach z słodkimi nagrodami. Serdeczne podziękowania dla: pana Klamki za niespodziewaną poranną wizytę i przygotowanie drewna :) Stasia Kowalskiego i p.Krzysia Sawickiego za przygotowanie i rozpalanie ognisk oraz straż przy naszej polanie :), naszym uczennicom i absolwentkom za pomoc w ubezpieczaniu przejazdu i obsługę stanowisk gier Poli Hojce, Marcie Kudle, Jagodzie Żalińskiej oraz Hani Polanowskiej i Marcie Świeżak oraz Pani Dyrektor za patronat, obecność i pomoc w przygotowaniu poczęstunku.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

Spotkajmy się na olimpiadzie!

Serdecznie zapraszamy na I międzyszkolną Olimpiadę Sportową!
Olimpiada Przymierza Rodzin odbędzie się 22 września (sobota) w szkole na Ursynowie. Jest podzielona na dwie części - pierwsza dedykowana jest klasom młodszym, druga starszym. Oczywiście serdecznie zapraszamy uczniów klas starszych do kibicowania młodszym od samego rana i mamy nadzieję, że młodsi uczniowie będą dopingować starszych kolegów po południu.

W sztafecie i piłce nożnej szkołę będą reprezentować drużyny wybrane przez nauczycieli. Pozostałe konkurencje rozgrywane są zgodnie z harmonogramem dla poszczególnych grup wiekowych. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna obejmująca kilka dyscyplin (szczegóły w załączniku). Do klasyfikacji generalnej szkół wchodzą też mecze piłki nożnej i siatkówki dorosłych (drużyny składające się z rodziców i nauczycieli). Bardzo prosimy o zgłaszanie się chętnych rodziców i nauczycieli do pana Adama Pańczaka: adampanczak@op.pl

olimpiada

Wyjazd integracyjny nowej klasy siódmej

1intI oto jesteśmy! Nowa, duża (21 osób) siódma klasa. Zaraz po rozpoczęciu roku pojechaliśmy na wyjazd integracyjny do2int Lasek. Wiele się o sobie dowiedzieliśmy - jedni są starsi, a inny młodsi (w naszej klasie są uczniowie z trzech roczników), wysocy i niscy, elokwentni, dystyngowani, odważni i weseli. 

Długo dyskutowaliśmy nad wspólnym regulaminem klasy. Snuliśmy też plany na przyszłość - a przynajmniej na najbliższy rok szkolny.

Wieczorem na ognisku piekliśmy kiełbasę, jabłka i marshmallows'y. I wszyscy niemal są zgodni co do jednego - chcemy razem dużo wyjeżdżać! 

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo