Opłatek przymierzowy

W najbliższą niedzielę (8 stycznia) o godz. 16.00 w szkole na Ursynowie (ul. Marii Grzegorzewskiej) odbędzie się tradycyjny przymierzowy opłatek.

Podczas Mszy Świętej nasze datki na tace będą zbierane dla ss. Służebniczek na ich misje w Kazachstanie.

Proszę, przypomnijcie o opłatku członkom Waszego Ośrodka jak i o wzięciu ze sobą jakiś smakołyków na AGAPĘ.

Przesyłam serdeczności.

Magda Kiełczewska,

sekretarz Stowarzyszenia Przymierze Rodzin

Kolędowanie 2011

Gimnazjaliści w tym roku wyraźnie zaznaczyli swoją obecność w trakcie szkolnego kolędowania.

Podczas, gdy wszyscy śpiewali, trzecioklasiści zbierali żywność dla Banku Żywności. Był to końcowy akord tegorocznego wolontariatu młodzieży dla tej instytucji.

Klasa II bm przygotowała, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem czytelniczym, gazetkę „ Głos z Betlejem”, wraz z dodatkiem „ Echa Betlejemskie”.

Głównym przedsięwzięciem były jednaj jasełka po raz pierwszy w historii szkoły przygotowane przez gimnazjalistów. Przedstawienie miało być dziełem klasy pierwszej. Okazało się jednak, że historia wcielenia Pana Jezusa wymaga liczniejszej obsady. Dlatego pierwszoklasistów musieli poważnie zasilić aktorzy z klas II ak i II bm.

Kanwę przedstawienia stanowiła historia Bruna Ferrera pod tytułem „Trzy drzewa”. Drzewa przysłuchujące się marzeniom ludzi o pieniądzach, potędze i poważaniu, zapragnęły być szkatułą na skarby, okrętem i potężną wieżą. Ostatecznie zostały przerobione na żłób, rybacką łódkę i belki na krzyże dla przestępców. Ich ambicje zostały pogrzebane. Tak im się przynajmniej wydawało. Okazało się bowiem, że zostały uczestnikami wielkich wydarzeń z udziałem Jezusa Chrystusa. Stały się narzędziami historii zbawienia.

Dziwne jasełka, bo pokazały i narodzenie, i nauczanie, i śmierć ze zmartwychwstaniem. Ale chcieliśmy pokazać, że Boże Narodzenie nie istniało tylko samo dla siebie, ale, że stało się początkiem czegoś niezwykłego. Mamy nadzieję, że się udało.

Zaproszenie na kolędowanie

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami na szkolne kolędowanie.

Spotykamy się 21 grudnia o godzinie 18.00 w „dolnym kościele” u o. jezuitów przy ul. Rakowieckiej.

Po powitaniu i informacji o naszej współpracy z Bankiem Żywności, będziemy mogli obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów I klasy gimnazjum z panią Agnieszką Masną.

Po Jasełkach rodzinne kolędowanie poprowadzą pan Piotr Pawiński, pani Agata Mironkin i pan Krzysztof Sawicki. Tym razem większość kolęd zostanie zaprezentowana przez rodziców z dziećmi – oczywiście, jak zawsze, zapraszamy do wspólnego śpiewania! Będziemy też mogli posłuchać hiszpańskich kolęd w wykonaniu naszych uczniów. Potem złożymy sobie świąteczne życzenia i skosztujemy świątecznych łakoci.

Jak co roku będziemy zbierać produkty o przedłużonym terminie ważności dla Banku Żywności. Prosimy o przynoszenie ryżu, kasz, mąki, cukru, oleju, słodyczy itp.

Nauczyciele i dyrekcja

Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin

im. ks. Jana Twardowskiego

Roraty

 Dnia 7 grudnia o godz. 6.30 do kościoła św. Ojca Pio przy ul. Rybałtów 25.

 Przynosimy ze sobą lampiony!

 Przychodzimy w strojach odświętnych.

 

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje adwentowe dla gimnazjalistów odbędą się w dniach 30 listopada - 2 grudnia w Kodniu w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia, Matki Jedności przy Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Rekolekcje poprowadzi o. Krzysztof Jurewicz OMI, dyrektor Sekretariatu Powołań.

Na rekolekcje trzeba wziąć piórnik z przyborami do pisania, kredki lub mazaki, pędzel do malowania, zeszyt do religii, Biblię i 10 zł na bilety (wycieczki). Prosimy aby dzieci wzięły ciepłe ubrania, czapki, szaliki, rękawice, buty na zmianę. Mile widziane ciastka, słodycze i przegryzki na wieczorne dyskusje.

Wyjazd spod szkoły w środę 30XI o godz. 8:00, powrót w piątek 2 grudnia około godz. 19.00.

Polecamy rekolekcje młodzieży modlitwie.

W środę 7 grudnia w Gimnazjum zapraszamy na roraty i śniadanie roratnie.

Spotykamy się w Kaplicy św. Ojca Pio o godz. 6.25 (Msza św. rozpoczyna się o godz. 6.30). Rodzice jak zawsze mile widziani. Zachęcamy do wzięcia lampionów. Obowiązuje strój galowy.

Po powrocie do szkoły zjemy wspólne śniadanie, które w tym roku przygotowuje kl.2bm.

Na roratach i śniadaniu roratnim będziemy mieli gościa - siostrę franciszkankę pracującą na co dzień w szkole dla niewidomych dzieci w Rwandzie. Siostra opowie nam o swojej pracy i życiu na misji.

Po śniadaniu (od ok. godz.9.00) wszystkie klasy oprócz trzeciej będą miały normalne lekcje.

Przymierzalnia na antenie

W naszym gimnazjum jest grupa osób, które niewątpliwie mają talent pisarski i dobre oko, lubią pisać i robić zdjęcia, chętnie wcielają się w role reporterek, felietonistek i fotografów. Kto wie, może w przyszłości zobaczymy je na ekranach telewizorów lub usłyszymy na antenie? Na razie uczęszczają one na warsztaty dziennikarskie i tworzą gazetkę szkolną a 25 listopada miały okazję przekonać się, czy radio to ich żywioł.

Czytaj więcej...

TurKoło 26

Dnia 19 listopada pokazaliśmy, ile naprawdę jesteśmy warci. Co z tego, że zimno, ciemno, a do domu daleko? Co z tego, że na leśnych jeziorkach kaczki ślizgają się już po lodzie, a szlak ginie wśród bezkresnych pól?

Stawiliśmy czoła wszystkiemu: ciemnościom, błotnistym strumieniom, elektrycznym pastuchom, kolejowym nasypom i znikającemu szlakowi. Doszliśmy, gdzie dojść mieliśmy. Polami i lasami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego śmignęliśmy dwadzieścia sześć kilometrów. Po drodze przycupnęliśmy na trapersko - chiński posiłek, gorącą wodę zapewnił nam czajnik-obieżyświat, co już 25 lat po świecie hula (możecie go obejrzeć na zdjęciu). Resztką sił dogoniliśmy ostatni autobus w Osieku i ostatni pociąg w Otwocku.

Turkoło przyciągnęło po raz kolejny swoich sympatyków. Tym razem śmigały z nami Emilka i Lusia z 2B. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za wytrwałość!

Aukcja dzieł sztuki

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin ma zaszczyt zaprosić na aukcję dzieł sztuki im. Michała Hilchena, którą poprowadzi Jacek Gintowt w niedzielę 27 listopada o godzinie 16.00 w siedzibie Warszawskiej Rady Adwokackiej w Al. Ujazdowskich 49.

Prace na aukcję ofiarowało wielu znanych artystów, w tym grono profesorów z Białegostoku, katowickiej ASP i warszawskiej ASP oraz polscy artyści mieszkający za granicą.

Dzieła będą wystawione w siedzibie Warszawskiej rady Adwokackiej Al. Ujazdowskie 49 w dniu aukcji od godziny 12.00. Pieniądze z aukcji przeznaczamy na cele statutowe Przymierza Rodzin i stypendia dla uczniów naszych szkół.

Izabela Dzieduszycka, przewodnicząca Stowarzyszenia Przymierze Rodzin

Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Przymierze Rodzin

93. rocznica odzyskania niepodległości

W dniu 10. listopada będziemy świętować 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu nie będzie normalnych lekcji ani warsztatów. Wszystkie klasy idą rano na groby znanych ludzi, pochowanych na warszawskich cmentarzach, a o godz. 12.30 spotykają się w gimnazjum z panem Wiesławem Stypułą, autorem książki: „We wszystkie strony świata... Kresy - Syberia - Indie – Świat. Tułacze losy polskich dzieci”.

Spotkanie skończy się około 14.00.

Nauczyciel muzyki poleca:)

XX FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ: Muzyka XV - XIX wieku na instrumentach z epoki

6 listopada - 4 grudnia 2011

na Zamku Królewskim i warszawskich kościołach. Na koncerty w kościołach - wstęp wolny, na Zamku Królewskim bilety w kasach Zamku.

Najlepsze zespoły muzyki dawnej, min. Ars Nova, Il Tempo, Il Canto i inne. Utwory m.in. Mikołaja z Radomina, Mikołaja Gomółki, Wacława z Szamotuł, Mikołaja Zielińskiego, nowo odkryta muzyka pod patronatem polskich Wazów i inne.

Pozdrawiam,

Agata Mironkin - nauczycielka muzyki

TURKOŁO W PUSZCZY

bialowieski park narodowyW ramach realizacji projektu "Turkoło w Narodowych" poniosło nas tym razem do Białowieskiego Parku Narodowego. Pogoda była piękna, żubry spokojnie żuły żubrówkę, a żubronie przypatrywały nam się melancholijnie.

Schronisko Paprotka polecamy z ręką na sercu, podobnie jak pociąg relacji Warszawa-Siedlce (bardzo wygodna podłoga w I. klasie). W puszczy już jesień od dawna, poranki chłodne i mgliste, dęby całe w brązowych i żółtych liściach, dziki chrupią żołędzie a po pladze opieńków pozostało tylko wspomnienie.

Czytaj więcej...

KLUB ŁAZIKÓW TEATRALNYCH RUSZA DO BOJU!

Odbyły się już pierwsze wyjścia do teatrów warszawskich w ramach Klubu na spektakle w ramach XV Korczakowskiego Festiwalu Teatrów dla Dzieci:

1 X - 13 osób poszło do TEATRU BAJ na spektakl "PRAWDZIWE - NIEPRAWDZIWE" (dla dzieci małych)

3 X - jedna z Mam poszła na spektakl "Traktat o Manekinach" do Teatru Lalka (dla młodzieży)

4 X - 25 osób poszło do TEATRU LALKA na spektakl "ADIEU BENJAMIN!" (klasy 5t i 5m)

7 x - 17 osób idzie do TEATRU LALKA na spektakl "Na Arce o Ósmej" (klasa 2 m)

Rozpoczęliśmy pełną parą, aby wykorzystać okazję jaką daje nam festiwal.

Czytaj więcej...

ZBIÓRKA PAPIESKA 2011

W najbliższy weekend w całej Polsce Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zbiera pieniądze na żywy pomnik bł. Jana Pawła II - stypendia dla uzdolnionej młodzieży mieszkającej na wsi i w małych miastach.

Od chwili powstania tej inicjatywy, szkoły Przymierza Rodzin bardzo czynnie włączały się w tę zbiórkę. Od lat, uczniowie naszego gimnazjum kwestują na ulicach Warszawy pod opieką nauczycieli. W tym roku także będziemy pomagać w kweście. Przygotowujemy dla uczniów imienne identyfikatory ze zdjęciem. Puszki i identyfikatory młodzież odbierze w szkole w piątek.

Kwestować będziemy w sobotę lub niedzielę w godzinach 11.00 - 14.00, na Polu Mokotowskim lub Starówce.

SZKOŁA JESIENNA - LWÓW

WYJAZD: 26.09. o godz.6.00 z parkingu przy Tesco na Kabatach

NOCLEGI : Hotel Kniażyj, ul.Wolodymira Welykoho 125a, Lwów, tel.(038032)2631214

POWRÓT : 30.09. w godzinach wieczornych na parking Tesco

(po przekroczeniu granicy będziemy się kontaktować z rodzicami)

Będziemy pracować w czterech grupach tematycznych:

Smaki Lwowa (prowadzące p. Marysia Bremer, p. Ania Męczyńska)

W tyglu historii - zrozumieć miasto (p. Agnieszka Masna, p. Kasia Murzyn)

Matematycy Lwowscy (p. Basia Labińska, p. Małgosia Zielińska)

W zdrowym ciele - zdrowy duch (p. Kasia Maleszak, p. Konrad Kądziołka)


Wyjazd integracyjny I klasy gimnazjum

Jest nas siedemnaścioro w nowej szkole. Od razu, juz następnego dnia po rozpoczęciu roku szkolnego wyjechaliśmy, żeby się poznać. Niektórzy mieli łatwiej. Znali sięphoto11 z podstawówki. Niektórzy będą mieli jeszcze trudniej niż inni, bo się rozchorowali i nie pojechali z nami. Spod szkoły busem pojechaliśmy do Wyśmierzyc koło Radomia. Zawładnęliśmy na dobę domem jednej z nas.

Pani Marysia i pani Agnieszka przygotowały taką masę „przednich” zabaw integracyjnych, że wydawało się, że na integrowanie się nie starczy nam już czasu. Wymyślaliśmy sposoby, żeby zapamiętać swoje imiona, malowaliśmy obraz z zawiązanymi oczami, byliśmy ślepymi pociągami, a w nocy w lesie bawiliśmy się we flagi.

Rano odjechał na rodzinne święta jeden z nas, smutny, że nie nauczyliśmy się śpiewów przy akompaniamencie jego gitary. My zaś pracowaliśmy w glinie. Warsztaty ceramiczne poprowadziła dla nas ciocia Anety, pani Ewa Wrzosek.

Potem przejechaliśmy do Ossy, gdzie czekały nas kolejne wyzwania. Bieg terenowy z zadaniami logicznymi, spacer po lesie na odwagę, ognisko, basen.

Poznając się dowiedzieliśmy się, że mamy wśród nas jubilata. Jego urodziny uczciliśmy tortem na kręgielni, a jubilata obdarowaliśmy dziełem sztuki: wyśmierzyckim pejzażem.

W piątek wyjechało z Warszawy szesnaście obcych sobie nastolatków. W niedzielę wróciliśmy jako klasa. Już się szkoły nie boimy. Niech inni drżą.

Czytaj więcej...

TROCHĘ INNE SPOJRZENIE NA SZTUKĘ

Oto efekt projektu gimnazjalnego pt. TROCHĘ INNE SPOJRZENIE NA SZTUKĘ. Został wykonany w roku szkolnym 2011/2012.

Projekt ten to dzieło Zuzy Ciszewskiej-Korony, Heli Beliny-Brzozowskiej i Weroniki Mystek.photo1

Do dyspozycji miałyśmy szkolny korytarz, stroje z naszej wypożyczalni, dobry pomysł i... tatę Heli, Pana Macieja Belinę-Brzozowskiego, który wykonał fantastyczną pracę przy powstawaniu tych zdjęć.

BARDZO DZIĘKUJEMY!

Wystawę, którą można oglądać w Gimnazjum, wykonała Ala Michałowska.

PODZIWIAJCIE!

Czytaj więcej...

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo