Gimnazjaliści w tym roku wyraźnie zaznaczyli swoją obecność w trakcie szkolnego kolędowania.

Podczas, gdy wszyscy śpiewali, trzecioklasiści zbierali żywność dla Banku Żywności. Był to końcowy akord tegorocznego wolontariatu młodzieży dla tej instytucji.

Klasa II bm przygotowała, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem czytelniczym, gazetkę „ Głos z Betlejem”, wraz z dodatkiem „ Echa Betlejemskie”.

Głównym przedsięwzięciem były jednaj jasełka po raz pierwszy w historii szkoły przygotowane przez gimnazjalistów. Przedstawienie miało być dziełem klasy pierwszej. Okazało się jednak, że historia wcielenia Pana Jezusa wymaga liczniejszej obsady. Dlatego pierwszoklasistów musieli poważnie zasilić aktorzy z klas II ak i II bm.

Kanwę przedstawienia stanowiła historia Bruna Ferrera pod tytułem „Trzy drzewa”. Drzewa przysłuchujące się marzeniom ludzi o pieniądzach, potędze i poważaniu, zapragnęły być szkatułą na skarby, okrętem i potężną wieżą. Ostatecznie zostały przerobione na żłób, rybacką łódkę i belki na krzyże dla przestępców. Ich ambicje zostały pogrzebane. Tak im się przynajmniej wydawało. Okazało się bowiem, że zostały uczestnikami wielkich wydarzeń z udziałem Jezusa Chrystusa. Stały się narzędziami historii zbawienia.

Dziwne jasełka, bo pokazały i narodzenie, i nauczanie, i śmierć ze zmartwychwstaniem. Ale chcieliśmy pokazać, że Boże Narodzenie nie istniało tylko samo dla siebie, ale, że stało się początkiem czegoś niezwykłego. Mamy nadzieję, że się udało.

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo