Pokaz w sali warsztatowej Zachęty stanowi podsumowanie projektu Muzyczne Obrazy, w którym przez cały rok szkolny w ramachwernisazç muzyczne interpretacje18.09.2015 3 autorskiego programu nauczania muzyki uczestniczyli nasi uczniowie. Spotkania w Zachęcie stały się okazją do poznania nowych technik instrumentalnych, współczesnych kompozytorów i literatury muzycznej w konfrontacji z historią sztuki i dziełami sztuki współczesnej. Obrazy z kolekcji Zachęty posłużyły do omówienia pojęć takich jak rytm, faktura, słowo, czas, interpretacja i analizy ich znaczenia w kontekście sztuk wizualnych i muzyki. Zwieńczeniem każdego spotkania było nagranie własnych utworów, które zebrane w katalog dźwiękowy, stanowią galerię muzycznych interpretacji dzieł ze zbiorów Zachęty.