Czesne od nowego roku szkolnego

Szanowni Państwo!
 
Od nowego roku szkolnego, tj. od września 2017 r. czesne w naszej szkole będzie wynosiło 1100 zł miesięcznie (w systemie 12 rat).
Poniżej - Uchwała Zarządu Stowarzyszenia Przymierze Rodzin w tej sprawie.
 
Z wyrazami szacunku
Marzanna Rymsza-Leociak
dyrektor szkoły
 
UCHWAŁA nr 5

z dnia 18 maja 2017 r.

 

Prezydium Zarządu podejmuje uchwałę dotyczącą podwyżki czesnego w  Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum nr. 2 Przymierza Rodzin, począwszy od roku szkolnego 2017/2018.

 

W Szkole Podstawowej Przymierza Rodzin nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego (z oddziałami gimnazjalnymi) podwyższa się roczną wysokość czesnego do kwoty 13 200 zł.

Miesięczna kwota czesnego płaconego od dnia 1 września 2017 r. będzie wynosiła:

- w systemie 12 rat   = 1 100 zł,

- w  systemie 10 rat  = 1 320 zł.

 

Przewodnicząca Zarządu

Magdalena Kiełczewska


 

 

Franek laureatem alfika historycznego!

frankoPękamy z dumy!

Miło nam poinformować, że Franek Źrebiec z klasy pierwszej został laureatem w Konkursie "Alfik historyczny" i zajął pierwsze miejsce w województwie!

 

 

 


 

Peryferia Europy, czyli Kierunki Nieoczywiste. Słowacja 2017.

s2Majówkę spędziliśmy na Słowacji - w zamkach, jaskiniach, pięknych miastach. Dobrze nam było razem. Wróciliśmy zachwyceni, pełni wrażeń i z bogatymi planami na przyszły rok. Widzieliśmy cuda podziemnego świata w Jaskiniach Krasnohorskiej i Bielańskiej, wędrowaliśmy po salach zamku w Bojnicach, poznawaliśmy słowacką kuchnię (haluszki!...choć zdania są podzielone), historię i współczesność.

Nieodkryte zakątki Europy czekają na nas, to wiemy!

Razem z gimnazjalistami pojechali dwaj szóstoklasiści - Ignacy i Leon. Tata Ignacego, Pan Filip Sikorski, napisał dla nas super tekst o tym kraju. Zamieszczamy go tutaj, bo warto przeczytać!

 

Czytaj więcej...

Obóz naukowy w Machnaczu

mmm...czyli czasem słońce, czasem śnieg.

Było prawie dwadzieścia stopni Celsjusza - po pięć na każdy dzień wyjazdu. Mieliśmy okazję obserwować klimat przejściowy w pełnej krasie - no, może tylko upalnego lata zabrakło, ale zamieć śnieżna w czasie powrotu z kościoła w Czarnej Białostockiej - bezcenna! no i jak zwykle - ugór, krzaki, wilkołaki, larwy komarów, mrówki, walki chruścików, zawilce po horyzont. Z powodu zimna musieliśmy siedzieć blisko pieca i dużo jeść, w związku z tym biesiady przeciągały się długo w noc. Oczywiście, dużo też pracowaliśmy i uczyliśmy się - jednym słowem:

CUDOWNIE BYŁO!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

REKRUTACJA TRWA!

Szanowni Państwo!

Trwają rozmowy z uczniami klas szóstych i ich rodzicami w sprawie rekrutacji do klasy siódmej.
Tych z Państwa, którzy nie mogli być obecni na spotkaniu informacyjnym 10.03. a chcieliby jeszcze wpisać się na listę, prosimy o telefoniczny lub osobisty kontakt z sekretariatem Gimnazjum, codziennie, w godz. 8:00 - 16:00.


Gala Forum Dialogu

gal2Dzisiaj delegacja naszej szkoły wzięła udział w gali podsumowującej projekty Szkoły Dialogu, które zostały zrealizowane w 2016 roku w ramach Forum Dialogu. Gala miała na celu uhonorowanie uczniów i pracy włożonej przez nich w upamiętnienie przedwojennych żydowskich mieszkańców ich miejscowości. W tegorocznej edycji projektów wzięło udział 40 szkół, w tym nasza. 


Swoją obecnością na Gali zaszczycili nas m.in. Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, Ambasador Australii Paul Wojciechowski, Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawa Włodzimierz PaszyńTeski, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, Rabin Stas Wojciechowicz z Synagogi i Centrum Społeczności Postępowej „Ec Chaim”, przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, oraz Henryk Wujec, przewodniczący Rady Fundacji Forum Dialogu. Z Henrykiem Wujcem udało nam się chwilę osobiście porozmawiać i zrobiliśmy sobie nawet pamiątkowe zdjęcie. I chociaż jest ono niskiej jakości, to będzie dla nas ważną pamiątką.
Na gali mieliśmy też okazję zobaczyć Samanthę Britt, amerykańską śpiewaczkę operową i aktorkę, która wykonała trzy utwory: „Du szajnst wi di zun”, „Zol noch zajn szabes” oraz arię “Je veux vivre” z opery „Romeo i Julia”. Gościem honorowym była też Esther Pinskier, która jest Ocalałą z Holokaustu urodzoną w Warszawie, a dziś mieszkającą w Melbourne w Australii. W zeszłym roku powróciła do Polski by uczcić swoje 90. urodziny razem z Forum. Tym razem przyjechała specjalnie na galę, by wyrazić swoje uznanie dla uczniów i ich projektów powstałych w ramach programu Szkoła Dialogu.

Czytaj więcej...

Finał Tygodnia Teatralnego

tt11Po czterech pracowitych dniach przyszedł wreszcie czas na wielki finał. Każda klasa dwoiła sie troiła, żeby przedstawienie wyszło jak najlepiej. Temat nie był w tym roku łatwy - DEKALOG. Wśród klas zostały rozlosowane trzy przykazania, które stały się podstawą do napisania sztuki. Trafiły nam się "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" (kl. 1), "Nie pożądaj żony bliźniego swego" (kl. 2) i "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną" (kl. 3).

I tak w piątkowe popołudnie goście mogli zasiąść w gościnnych progach kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego i podziwiać wysiłek naszych aktorów, scenografów, reżyserów i dźwiękowców.

Klasa pierwsza opowiedziała historię penego niewyjaśnionego morderstwa w miasteczku o wdzięcznej nazwie Grobowo. Kto zabił kandydata na burmistrza? Żona? Brat? A może któryś ze wspólników? Każdy jest gotowy do rzucania oskarżeń...

Klasa druga przedstawiła powolny upadek człowieka, który opętany był pożądaniem do żony swego brata. Niewinne z pozoru zaprosznie na kolecję zamieniło się horror.

W przedstawieniu klasy trzeciej Kościół został pokazany jako olbrzymia, prężnie działająca korporacja, do której na staż przychodzi...Bóg. Nienajlepiej sprawdza się jednak w tej roli...pracownicy zajęci są przybijaniem pieczątek i promocją nowej maszyny, Spowiednika 3000. Ta sztuka przyniosła im GRAND PRIX!

Nagrodę Publiczności otrzymała klasa 2, zaś Złotą Maskę dla najlepszego aktora - Szymon Kamler.

Dobra robota!

Czytaj więcej...

Klasa druga w Łodzi

l12W środę 11 stycznia prawie cała 2 klasa, razem z p. Kasią Maleszak oraz p. Agnieszką Masną, odbyła warsztaty filmowe w Łodzi. Nasz dzień rozpoczął się o godzinie 6:20, kiedy to mieliśmy stawić się na zbiórce, aby 10 minut później, autokarem wyruszyć w 3 godzinną podróż do wspomnianego miasta. Kiedy już dotarliśmy, okazało się, że mamy jeszcze około 15 minut do rozpoczęcia lekcji, dzięki czemu mieliśmy czas na krótki spacer, pomiędzy starymi budynkami, w których kiedyś mieściły się mieszkania dla pracowników fabryk. Po naszej przechadzce, podczas której, swoją drogą, było niewyobrażalnie zimno, wróciliśmy do muzeum. O 9:30 zaczął się pierwszy wykład, który prowadziła pani z ukończonymi studiami filmowymi, dzięki czemu miała niemałą wiedzę. Dowiedzieliśmy się od niej mnóstwa ciekawych informacji, jak na przykład tego, że na 1 sekundę w filmie, składają się aż 24 klatki. Z racji na to, że muzeum kinematografii, mieściło się w dawnym pałacu Karola Scheiblera, po wykładzie przeszliśmy w ręce pana, który oprowadził nas po części mieszkalnej pałacu, na którą składało się 6 pokoi. Oprócz tego, zobaczyliśmy też sale, poświęcone różnym filmom, takim jak na przykład „Quo Vadis”, czy  „Ogniem i Mieczem”. Ostatnim przystankiem była sala, gdzie mogliśmy ubrać przeróżne stroje, stanąć przed kamerą i poczuć się jak w starym, czarno białym filmie. Po zwiedzaniu czekał nas jeszcze jeden wykład z innym panem, który z kolei opowiadał nam o komedii. Pokazał nam różne śmieszne filmy, jak na przykład „Kacza zupa” i komedie z lat 80.

Czytaj więcej...

1%

Szanowni Państwo!

Serdecznie proszę o rozważenie przeznaczenia 1% podatku dochodowego za rok 2016 na rzecz Stowarzyszenia Przymierze Rodzin.

KRS Stowarzyszenia Przymierze Rodzin 0000091879

Jeżeli dopiszecie Państwo w odpowiedniej rubryce: dla szkoły z Mokotowa – pieniądze trafią do nas.

 

Za rok 2015 otrzymaliśmy 19 tys. złotych, które przeznaczymy na fundusz pomocy socjalnej dla uczniów, korzystających ze zniżek w opłatach czesnego.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękuję i proszę o obdarowanie naszych szkół 1% Państwa podatku dochodowego także w tym roku.

 

Marzanna Rymsza-Leociak

Dyrektor szkoły podstawowej i gimnazjum

 


 

 

Opłatek Przymierza Rodzin

W niedzielę, 15 stycznia. serdecznie zapraszamy na doroczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Szkole Przymierza Rodzin na Ursynowie.opłatek

Początek spotkania o godz. 16:00.

 

 

 

 

 


 

Bal Przymierza Rodzin

XIX Dobroczynny Bal Przymierza Rodzin

 

14 stycznia 2017 roku, godzina 21.00, Aula Politechniki Warszawskiej

 

POSTER BAL 2017 POP PRINT-page-001Bal Przymierza Rodzin należy do najbardziej prestiżowych wydarzeń karnawału w Warszawie. Organizowany jest po raz dziewiętnasty w historycznej Auli Politechniki Warszawskiej. Dotychczas zaszczycali nas swoją obecnością przedsiębiorcy, osoby świata kultury i nauki, dyplomaci i politycy.

Na tegorocznym XIX Balu Gośćmi Honorowymi będą Pani Izabela Dzieduszycka, Honorowa Przewodnicząca Stowarzyszenia Przymierze Rodzin oraz Pan Krzysztof Zanussi, Reżyser.

W skład Komitetu Honorowego tegorocznego Balu wchodzi wiele znamienitych osób.

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin – od momentu powstania w 1983 roku – prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną i kulturalno-wychowawczą. Obecnie Stowarzyszenie prowadzi 3 szkoły podstawowe, 4 gimnazja, 2 licea ogólnokształcące, szkołę wyższą, 3 świetlice środowiskowe i przedszkole.

 

 

 

 

 

Karty wstępu

Cały dochód z balu przeznaczony będzie na dofinansowanie działalności naszych świetlic środowiskowych.

 

Koszt:  500 i 400 zł. od osoby

Karty do nabycia w sekretariacie Przymierza Rodzin, ul. Nowogrodzka 51 i w szkołach Przymierza Rodzin (Ursynów, Bielany Mokotów),

lub przelewem  na konto

58 1240 6218 1111 0000 4617 0420 z dopiskiem ”Cele statutowe. Impreza dobroczynna”.

Przy odbiorze kart wstępu prosimy o okazanie dowodu wpłaty.

 

Sekretariat Przymierza Rodzin, ul. Nowogrodzka 51

tel.  22/621 29 33, godz. 11.00- 19.00

Szkoła Przymierza Rodzin, ul. M. Grzegorzewskiej10,

tel. 22/641 36 50, 22/641 52 09, godz. 8.00 - 16.00

Zespół Szkół Przymierza Rodzin, ul. Nocznickiego 7

tel. 22/864 92 50, 22/864 51 24, godz. 8.00 - 16.00

Szkoła Przymierza Rodzin, ul. Racławicka 14

tel. 22/845 17 42, godz. 8.00 - 16.00


 

Klasa pierwsza w Muzeum Narodowym

mn2W środę, 4 stycznia, klasa 1 wybrała się do Muzeum Narodowego na lekcję dotyczącą sztuki średniowiecza. Analizując, przede wszystkim gotyckie poliptyki i rzeźby, rozmawialiśmy między innymi o ideałach piękna w Europie wieków średnich, symbolice zawartej w sztuce oraz ikonografii świętych Kościoła. Wiedza zdobyta dzięki wykładom przewodniczki i karcie pracy, na pewno zaowocuje na lekcjach zarówno języka polskiego jak i historii sztuki.

 

 

 

 

 

 


 

Ja pierniczę! Wigilia klasy drugiej

To już tradycja w naszej szkole. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się w domu któregoś z uczniów, by wspólnie gotować, piec pierniczki i rozdawaćpier1 sobie mikołajkowe prezenty.

W tym roku klasa druga spotkała się u Tomka. Każdy zadbał o coś dobrego - były więc pierogi i barszcz, ciasta, kompot z suszu, pyszne sałatki. Kajtek wziął na siebie rolę szefa kuchni, Szymon - szefa pionu pierniczkowego. Niebawem pierwsza partia pierniczków wjechała do pieca...

A co przyniósł św. Mikołaj grzecznym dzieciom? Sami możecie zobaczyć...

Czytaj więcej...

Towarzystwo międzynarodowe

aiesecOto Kant z Hongkongu, Luis z Meksyku i Ahmad z Egiptu, którzy gościli w naszej szkole przez tydzień, prowadząc zajęcia o swoich krajach w ramach programu AIESEC.

To już druga wizyta zagranicznych studentów w gimnazjum. W tym roku mogliśmy dowiedzieć się między innymi o tańcach i kuchni meksykańskiej, dlaczego Hongkong to właściwie nie Chiny i jak NAPRAWDĘ nazywa się Egipt dla rodowitego Egipcjanina... :)

 


 

Maraton pisania listów Amnesty International

10 grudnia, w 68. rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Naszą szkolną tradycją staje się powoli obecność uczniów na finale listMaratonu Pisania Listów Amnesty International. W tym roku, impreza odbyła się lokalu Marzyciele i Rzemieślnicy przy Brackiej 25, gdzie uczennice klasy trzeciej: Marysia Wierzbicka i Martyna Madej zapoznawały się ze współczesnymi przejawami łamania praw człowieka na świecie i poświęciły swój czas (i mięśnie dłoni) by wesprzeć prześladowanych. Efekty naszej pracy można podziwiać na załączonym obrazku!

 


 

Berlin w świątecznym nastroju

27W dniach 7 - 11 grudnia grupa uczniów naszego Gimnazjum, którzy uczą się jęz. niemieckiego, pojechała do Berlina. Szlifowanie języka to jedno, ale drugim powodem były słynne berlińskie jarmarki świąteczne! Oprócz tego oczywiście nie zaniedbywaliśmy poznawania tego ciekawego miejsca, więc odwiedziliśmy: Charlottenburg, Muzeum Pergamońskie, Muzeum Historii Naturalnej, centrum dokumentacyjne Muru Berlińskiego, Reichstag, Bramę Brandenburską... Pogoda była lepsza niż w Polsce, hostel prawie do naszej dyspozycji a humory dopisywały. Udany wyjazd!

Czytaj więcej...

Zapraszamy na aukcję dzieł sztuki

Aukcja 2016 3k-page-002Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na aukcję dzieł sztuki, która odbędzie się w niedzielę 4 grudnia 2016 r. o godz. 16.00 w Stowarzyszeniu Architektów Polskich SARP przy ul. Foksal 2.

Dochód z aukcji będzie przeznaczony na nasze świetlice środowiskowe oraz na nieodpłatną działalność PR.

Prosimy o rozesłanie zaproszenia znajomym.

 

Katalog aukcji mogą Państwo obejrzeć tutaj: 

 

 

 

oraz na stronie Stowarzyszenia Przymierze Rodzin.

Z wyrazami szacunku   

Agnieszka Wiśniewska


 

Czytamy!

Czytanie jest w modzie. Chcieliśmy pochwalić się, że wbrew temu, co sądzą niektórzy, gimnazjaliści czytają książki! I nauczyciele, oczywiście, też :)

książki


 

BEZINTERESOWNOŚĆ SZTUKI

Nasi uczniowie w Krakowie działają RAZEM z fundacją Anny Dymnej "Mimo wszystko"!

 

A wszystko w gościnnych salach Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOCAK.

Oto informacja z ich strony: "ZOBACZCIE!  W trzech minutach podsumowaliśmy tegoroczny, wyjątkowy projekt BEZINTERESOWNOŚĆ SZTUKI. W ramach tego przedsięwzięcia razem z Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" zrealizowaliśmy cykl warsztatów dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną." Wzięła w nim udział jedna z grup na tegorocznej szkole jesiennej.

Inicjatywę dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Film na naszym facebookowym profilu możecie obejrzeć pod tym adresem: 

https://www.facebook.com/mocakkrakow/videos/1275604709169662/


 

Nasi najlepsi!

olimp

Sezon konkursów kuratoryjnych w pełni! Pracujemy ciężko i do drugich etapów przeszli: Fela (chemia), Weronika (jęz. angielski), Tosia (jęz. francuski), Maks (WOS), Franek i Szymon (historia), Szymon (WOS) i Zosia (chemia). Gratulujemy, trzymamy kciuki i liczymy, że jeszcze ktoś dołączy do tego zacnego grona!


 

Piknik szkolny "Warszawa da się lubić"

pic3Tegoroczny piknik szkolny upłynął w porywach zimnego wiatru ale za to w gorącej atmosferze Warszawy dawnej - i nowej. Można było jak zwykle wybierać wśród wielu atrakcji. Tu - kino, tam - budowanie makiet warszawskich budowli. Była sala ze sztuką, loteria, gra w kapsle i zośkę, warsztaty ratownicze z policją i zwiedzanie zabytkowego autobusu. A to wszystko wśród cudownych zapachów z licznych jadłodajni. Można było wybierać pomiedzy grillem (tu niezrównany bigos Pani Sienickiej!) a kawiarenką na dole, gdzie w zasadzie było...wszystko - i na słodko i na słono. Komu było mało, mógł ustawić się w kolejce do waty cukrowej lub popcornu (przed salą kinową).

Na sali gimnastycznej wystąpili Marynarze z Portu Praskiego, balet oraz Gimnazjalny Trup Teatralny ze sztuką "Dom na granicy" według Stanisława Mrożka.

Czytaj więcej...

Dzień Papieski 2016

Jak co roku nie mogo nas zabraknąć na Dniu Papieskim. Wolontariusze przyozdobieni żółtymi chustami wyruszyli zbierać fundusze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. W tym roku łatwo nie było - było dość chłodno, a i ludzie zdawali się być mniej hojni.

Niemniej jednak zebraliśmy 

PONAD 8800 zł

Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom, a także Paniom Izabeli Dzieduszyckiej, Honorowej Prezes Stowarzyszenia Przymierze Rodzin oraz Krystynie Rycerskiej, Przewodniczącej Fundacji im. Zbigniewa Herberta, które kwestowały wraz z nami.

pap2


 

Relacje z Krakowa - cz. 1

SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK PO XX-WIECZNYM KRAKOWIE.

xx1Ósma rano, dworzec centralny. Na samym środku holu jakieś zbiorowisko z walizkami. Pełne energii postacie, o uśmiechniętych twarzach, około 60 osób; aż dziw, tyle emanujących radością osób w jednym miejscu. Któż to może być? Tak! To wycieczka z naszego gimnazjum!

Naszą przygodę rozpoczęła czterogodzinna podróż pociągiem, w którym to mogliśmyxx3 rozsiąść się wygodnie, każdy na dwóch siedzeniach (inni pasażerowie uciekli do sąsiednich wagonów z niewiadomych nam przyczyn). Oprócz tego przemili konduktorzy, pod których okiem kwitł hazard i wewnętrzny handel (gryz ciastka za łyk soku itp.) W końcu, o godzinie 12:53 dotarliśmy do celu i naszym oczom ukazała się Galeria Krakowska, przez którą przeprawiliśmy się wraz z naszymi pakunkami do zabytkowej kamienicy na ulicy Dietla, w której poza naszym uroczym hostelem, mieścił się również Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej oraz Przychodnia dla byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych.

Tuż po zakwaterowaniu, nasza grupa, w szesnastoosobowym składzie, dziarsko wyruszyła na podbój XX wiecznego Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora – Cricoteki, w której poza obejrzeniem wystawy, mieliśmy również możliwość wysłuchania wykładu na temat teatru i życia Kantora, oraz uczestnictwa w warsztatach poświęconych roli przedmiotu w teatrze. Wieczorem, odbyliśmy spacer po rynku i okolicach, który zwieńczyliśmy kolacją w kultowej Jamie Michalika.

Czytaj więcej...

Relacje z Krakowa - cz. 2

ROZJAŚNIAMY MROKI ŚREDNIOWIECZA.

 

Uzbrojeni w umysł otwarty, zagłebialiśmy sie w zaułki średniowiecznego Krakowa. Zstępowaliśmy (choć słowo "wchodziliśmy" byłoby bardziej na miejscu)middle 2 w głąb dziejów - od kopca Kraka, przez bruki miasta XII - wiecznego, dostojne dziedzińce Collegium Maius aż do wież Kościoła Mariackiego. Poszukiwaliśy w nim tajnych znaków kamieniarskich i podziwialiśmy nieśmiertelne dzieło Wita Stwosza.

Przeszliśy trasę górniczą w Wieliczce, wsłuchując się w echo stukotu kopyt koni pracujacych w kopalni. Dawni górnicy prace mieli nielekką, o czym sami mogliśmy się przekonać, tłukąc sól w drewnianych stępach, piłując bale przy użyciu płatnic, skręcając powrozy i obracając koła do czerpania solanki.

W skryptorium w Tyńcu poznawaliśmy tajniki pisma i iluminacji ksiąg, dzięki czemu już wiemy, skąd wzięło się powiedzenie "benedyktyńska cierpliwość".

Na koniec odwiedziliśy warsztat witrażowniczy. Bogactwo kolorów i kunszt rzemieślników zachwycił nas - teraz juz zupełnie innym okiem spoglądać będziemy na witraże w katedrach!

Co jeszcze robiliśmy? Chodziliśmy tu i tam, wokół Wawelu, na Kazimierz, za Wisłę...Czy rozjaśniliśmy trochę tajemnice średniowiecza?

O, tak! 

Czytaj więcej...

Relacje z Krakowa - cz. 3

GRUPA "ARTYSTYCZNE WITRAŻE"

14441048 1230543830318420 5443211022597289599 nNikt nie może zaprzeczyć, że najlepszą grupą jaka powstała była grupa ,, Witraże”, którą to opiekowały się dwie14446051 1230543103651826 7491488148418348229 n Panie – p. Marysia Bremer i p. Kasia Murzyn. Grupa, która była zawsze przygotowana, na każde wyzwania zwiedzaniowe, której członkowie zawsze punktualnie stawiali się na miejscu spotkań, i która nigdy nie pojechała na gapę w krakowskim tramwaju.

Już pierwszego dnia od razu po przyjeździe do naszego hostelu zostaliśmy nazwani zwierzyńcem i zapytani o to z jakiej szkoły jesteśmy.

Kiedy opuściliśmy hostel i wybraliśmy się na wycieczkę na rynek zostaliśmy przez nasze podopieczne podzieleni na trzyosobowe grupki, z których to każda miała inne zadanie dotyczące wybranych obiektów na terenie Rynku Krakowa i jego obrzeży oraz świętych związanych z tym miejscem. Nie powiem, że wszyscy podołali zadaniu pisemnym ale z pewnością wszyscy w jakimś stopniu ulegli integracji między rocznikowej, która miała wtedy miejsce. To była jedna z najlepszych części wtorku, który właśnie dobiegał końca.

Czytaj więcej...

Relacje z Krakowa - cz. 4

k jak krak 50Co mam nam do powiedzenia grupa "K JAK KRAKÓW"?

Spójrzcie sami: Kazimierz, kirkut, koszer, kaplica św. Faustyny, kościoły,kanonizacje, kawiarnia, kamyki, korona, knedle, Karski, krakowski hejnał, kopalnia, kamienna sól, kryształy, kilof, koronki i arszenik, Kopiec Kościuszki, Kordecki, kanonik, kolekcja sztuki XIX w., klasztor Norbertanek, Kościuszko, kołysanie na łodzi, kamień pamiątkowy, kapitele i kandelabry, krypty, krajobraz, Kazimierz Wielki, kanonie, kronikarze, Kalimach, Kopernik, katedra.

Czytaj więcej...

Piknik Przymierza Rodzin w Laskach


Tradycyjnie we wrześniu odbył się Piknik Przymierza Rodzin w gościnnych ogrodach Państwa Zanussich i Mielżyńskich w Laskach. W tym roku unosił się nad nami duch Henryka Sienkiewicza:)

 piknik1

 

 

 

 

piknik3

 

 

 

 

 

 


 

Artyści XIX w. w Muzeum Narodowym

nar2Trzecioklasiści w Muzeum Narodowym poznawali artystów końca XIX w. Wyspiański, Mehoffer, Malczewski, Boznańska, Weiss i Wojtkiewicz - to malarze, których prace zobaczyliśmy. Z taką wiedzą łatwiej nam będzie zrozumieć Kraków.

                                                                       nar1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Nasz mistrz!

robek

 

Miło nam poinformować, że nasz uczeń ROBERT zdobył mistrzostwo Warszawy
w tenisie stołowym.

Gratulujemy!


 

Rodzinny rajd rowerowy

r111 września 2016r. w Lesie Kabackim odbyła się już 6 edycja naszego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Tym razem trasa naszego przejazdu poprowadzona była większości skrajem południowej części lasu. Po przejeździe gry i zabawy w których uczestnicy chętnie brali udział. Głód i pragnienie można było zaspokoić przy dwóch ogniskach, które jeszcze bardziej podgrzewały gooorącą atmosferę.r2

W imprezie wzięło udział około 200 osób. Bardzo serdecznie dziękujemy, że byliście z nami. Szczególne podziękowania dla naszych wolontariuszy-gimnazjalistów za ciężką pracę w ten upalny dzień. Tosia, Ania, Róża, Zosia, Zosia, Maks, Jeremi, Wielkie dzięki!:)

Do zobaczenia za rok!

 

 


 

Wyjazd integracyjny klasy pierwszej

int3W tym roku uczniowie klasy pierwszej poznawali swoich wychowawców oraz nowych kolegów i koleżanki w...Laskach. Dom w Podkowie Leśnej przechodzi bowiem remont!

Było jak zwykle: dużo zabawy, uśmiechu i makaronu, a do tego jeszcze, gdy pierwszaki zintegrowane wróciły już do szkoły, czekałay na nich "listy powitalne" i pyszne ciasta od drugiej i trzeciej klasy.

 

 

 


 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Powoli zbliża się koniec wakacji - mamy nadzieję, że wszyscy odpoczęli i dobrze spędzili ten czas!

 

 

1 września uroczyście rozpoczynamy rok szkolny 2016/2017

 

 

Msza Św. w kościele św. Michała Archanioła o godzinie 10.00.

 

Po Mszy klasa pierwsza wraz z wychowawczyniami wyjeżdża do Podkowy Leśnej.

Pozostałe klasy spotykają się w szkole podstawowej.


 

Podręczniki dla kl. 3

Szanowni Rodzice,

lista podręczników dla klasy 3 znajduje się tutaj.

 

Uczniowie klas 1 i 2 otrzymują podręczniki w szkole.


 

Zaproszenie na wydarzenia 2016/2017

Warszawa, 15 czerwca 2016 r.

 

Szanowni Państwo,

 

już dziś zapraszamy na kolejny Piknik Dobroczynny Przymierza Rodzin do ogrodów Państwa Mielżyńskich i Zanussich w Laskach, 18 września 2016 roku od godziny 15.00.

 

Tym razem proponujemy Państwu wspólną zabawę słowem i obrazem. Ogłaszamy wielki konkurs literacko - plastyczny, który rozpocznie się 1 lipca, a swój finał będzie miał właśnie na pikniku. Do wygrania wspaniałe nagrody.

Na przygotowanie prac mają Państwo czas od 1 lipca do 5 września. Do tego dnia można dostarczać do nas prace w trzech kategoriach wiekowych (6–12 lat, 13–18 lat i powyżej 18 lat) oraz w dwóch kategoriach tematycznych.

Można nam przysyłać ilustracje do dzieł Henryka Sienkiewicza, lub krótką formę literacką (max. 1 strona A4, bądź 1800 znaków) zainspirowaną twórczością naszego noblisty.

Prace można też przynosić osobiście do sekretariatów szkół po rozpoczęciu roku szkolnego albo do sekretariatu stowarzyszenia na ulicę Nowogrodzką 51.

Trzecią kategorią konkursową są ”duety”. Proponujemy rodzinne czytanie Sienkiewicza. Zachęcamy rodziny do przygotowania krótkich 3- minutowych fragmentów z książek Sienkiewicza i odczytania ich w duetach rodzice – dziecko podczas pikniku 18 września. Wszystkie wystąpienia nagradzamy upominkami.

Nazwiska zwycięzców pozostałych kategorii zostaną ogłoszone podczas pikniku, a „dzieła” wydrukowane w formie książek i zlicytowane na rzecz Przymierza Rodzin.

Regulamin konkursu w załączeniu. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

 

 

 

Ponadto, jak co roku, na pikniku nie zabraknie atrakcji dla ducha i ciała, nawiązujących do obchodów Roku Henryka Sienkiewicza.

        Rozmowa Gospodarza Pana Krzysztofa Zanussiego z Panią Profesor Jadwigą Puzyniną, członkiem Rady Etyki Słowa przy PAN.

        Muzyczny Występ - niespodzianka.

        Gry terenowe i zabawy sportowe dla dzieci i młodzieży.

        Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu z nagrodami.

        Pyszny poczęstunek na słono i słodko.

 

Naszemu spotkaniu jak zawsze będzie towarzyszyć wspaniała atmosfera ogrodów Gospodarzy.

 

Serdecznie Państwa zapraszamy.

 

P.S. Korzystając z okazji pragniemy poinformować Państwa o terminach pozostałych naszych imprez: Aukcja Dzieł Sztuki – 4 grudnia 2016 oraz XIX Bal Dobroczynny – 14 stycznia 2017 roku. Warto zarezerwować te terminy, żeby być z nami.

Zapraszamy!

 

 

W imieniu Zarządu

                                                               Hanna Jastrzębska

 


r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo