ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 22. czerwca 2011 r.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego, która rozpocznie się Mszą Świętą w kościele św. Michała o godz. 10.00. Po mszy odbędzie się uroczysty apel na boisku przy szkole podstawowej, a po nim rozdanie świadectw w klasach. Podczas Mszy Świętej będziemy zbierać pieniądze na ofiarę, którą przeznaczymy na salezjańskie oratorium w Moskwie.

Jedna z naszych klas gimnazjalnych była w ramach szkoły wiosennej w Moskwie. Mieszkaliśmy, dzięki uprzejmości parafii katolickiej i ojca Krzysztofa Cabały, w oratorium (centrum wychowawczym) prowadzonym przez salezjanów. To oratorium zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży pochodzącej z dysfunkcyjnych rodzin. Najczęściej wychowankowie mają tylko jednego rodzica, który sam wymaga troski (są to np. osoby bardzo biedne, które przyjechały za pracą z byłych republik radzieckich, byli wojskowi uczestnicy walk w Afganistanie, osoby przewlekle chore itp.). Dzieci, które znalazły się w tym ośrodku wychowawczy, narażone były na głód, przemoc domową, alkoholizm, narkomanię, przestępczość. W oratorium dzieci przebywają przez 5-6 dni w tygodniu w tak zwanych rodzinkach, gdzie każdą grupą opiekuje się osoba dorosła - "mama", a na weekend wracają do swoich rodzin, spędzają z nimi także wakacje, by nie tracić kontaktu ze swoimi bliskimi. Warunki życia w centrum są bardzo skromne, a potrzeby dzieci bardzo duże. Oratorium nie dostaje żadnego finansowego wsparcia od władz państwowych. Chcielibyśmy pomóc księżom salezjanom i zebrać pieniądze, które byłyby przeznaczone na działalność wychowawczą, dlatego bardzo prosimy Państwa o wsparcie. Ofiara, która zostanie złożona na tacę podczas Mszy Świętej kończącej rok szkolny zostanie przekazana ojcu Krzysztofowi Cabale. Więcej o działalności oratorium można dowiedzieć się ze strony internetowej www.donbosco.su.

WĘDRÓWKI PO NIEWIDOCZNEJ WARSZAWIE

Nasi uczniowie - uczestnicy warsztatu historycznego - wzięli udział w zajęciach "Wędrówki po niewidocznej Warszawie" organizowanych przez Dom Spotkań zphoto7 Historią. Podczas nich młodzież widząca (czyli my) i niewidoma wielozmysłowo poznawała historię Warszawy XX wieku. Specjalnie przygotowane mapy i makiety pozwoliły nam na wędrówkę w czasie po wybranych rejonach stolicy. Za pomocą m.in. dotyku poznaliśmy dawne stroje, zabawki i przedmioty życia codziennego. Poczuliśmy zapachy towarzyszące pradziadkom, dziadkom i rodzicom. Słuchaliśmy okrzyków gazeciarzy, komunikatów ulicznych „szczekaczek”, szumu przedwojennej Marszałkowskiej i warszawskiej dzielnicy Nalewki. O przełomowych dla Warszawy okresach opowiedzieli nam jej mieszkańcy,słuchaliśmy nagranych relacji świadków z Archiwum Historii Mówionej i Ośrodka KARTA.

Czytaj więcej...

ŚLADAMI BOHATERÓW "Kamieni na szaniec"

W dniu 29 kwietnia wybraliśmy się klasą na wycieczkę śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”.kamienie

Spotkaliśmy się o 7.50 na stacji metra Politechnika. Kiedy klasa 1b całkowicie się zebrała, pani Gosia wydała rozkaz ruszenia. Poszliśmy na przystanek 188 i pojechaliśmy nim do Liceum Batorego. Tam po szkole i szkolnym muzeum oprowadziła nas dwójka licealistów. Chłopak i dziewczyna.

Czytaj więcej...

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH

W OSTATNICH DNIACH ODBYŁY SIĘ W NASZYM GIMNAZJUM WARSZTATY

„I tak mi nic nie zrobią?”

o odpowiedzialności prawnej nieletnich

Warsztaty prowadziła pani Elżbieta Modrzejewska-Oniszczuk.

Składały się one dwóch części. Teoretycznej, gdzie były poruszane m.in. takie zagadnienia jak: Odpowiedzialność cywilna a odpowiedzialność karna; Akty prawne regulujące odpowiedzialność za popełnienie czynu zabronionego pod groźbą kary – kodeks karny, ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich, inne ustawy zawierające przepisy karne (np. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, przeciwdziałaniu narkomanii, prawo autorskie i prawa pokrewne itd.); Pojęcie nieletniego i małoletniego; Pojęcia: czynu zabronionego, przestępstwa, zbrodni, występku, wykroczenia, winy; Postępowanie przed sądem karnym i postępowanie przed sądem rodzinnym; Sankcje karne/środki orzekane przez sąd; Najczęściej popełniane przestępstwa i ich sankcje – podział na przestępstwa „w realu” i „w Internecie”.

W drugiej części uczniowie otrzymali opis zdarzenia, w którym nieletni popełnia czyn zabroniony. Musieli wejść w role: oskarżenia, obrony i sądu ich zadaniem było przygotowanie argumentów obrony i oskarżenia oraz przedstawienie ich na forum. Uczniowie zaproponowali też „karę” jaką powinien ponieść nieletni. Osoby wylosowane do pełnienia roli sądu, ustaliły sankcje jaką ma ponieść nieletni i z krótkim uzasadnieniem przedstawiły ją uczestnikom. (Wszyscy otrzymali pomoc w postaci wyciągu z przepisów koniecznych do oceny zdarzenia). Na zakończenie ćwiczenia uczniowie zostali poinformowani o tym, że zdarzenie jakie oceniali miało miejsce w rzeczywistości, dowiedzieli się jakie środki jaki sąd w rzeczywistości zastosował wobec nieletniego.

DEUTSCH-WAGEN

Dnia 11.04. gościł w naszym gimnazjum Deutsch-Wagen. Jest to projekt mający na celu promowanie języka niemieckiego. Nasi uczniowie znają już ten język, niemniej jednak dobrze było uczestniczyć najpierw w krótkim wykładzie o Niemczech i korzyściach płynących ze znajomości j. niemieckiego,
a potem wziąć udział w bardziej rozrywkowej części zajęć: w quizach i zabawach. Całość przygotowana została przez lektorkę j. niemieckiego, która przyjechała do nas aż z Lublina. Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum uczący się tego języka zostali podzieleni na dwie grupy. Na pierwszy ogień poszły klasy trzecia i druga, potem niezwykle odważne klasy pierwsze. W programie zajęć były gry i zabawy, śpiewanie piosenek, trochę realio- i kulturoznawstwa, konkursy oraz dużo śmiechu i słodkich przyjemności w postaci pysznych ciasteczek oraz rozdanych na koniec spotkania rozmaitych upominków: długopisów, toreb ekologicznych, koszulek, breloczków itp. od sponsorów Deutsch-Wagen.

Szczególne uznanie należy się klasie trzeciej, która zjawiła się w komplecie w przeddzień swoich egzaminów gimnazjalnych.

XIV RODZINNY BIEG NA ORIENTACJĘ

Sobota 7 maja, Chojnowski Park Krajobrazowy

START w Stefanowie w godzinach 10.00-11.30.

Zakończenie imprezy około godziny 14.00.

PROGRAM

 • odnalezienie punktów kontrolnych,
 • ognisko,
 • gry i zabawy,
 • ogłoszenie wyników,
 • rozdanie pucharów i dyplomów.

ZGŁOSZENIA

do piątku 6 maja w sekretariacie szkoły lub u nauczyciela wf p. Marcina Kubika

opłata 10 zł od osoby (płacimy tylko za 3 osoby)

WYJAZD DO MACHNACZA

W tym roku wyjazd klasy II do Machnacza odbędzie się w dniach 6-9 maja 2011 r.

Spotykamy się w piątek, 6 maja, o godz. 16.20 w hali głównej Dworca Centralnego. Wracamy w poniedziałek, 9 maja, o godz. 16.40.

Należy zabrać ze sobą:

 • UBRANIE ROBOCZE
 • BUTY - ŁATWE DO SUSZENIA (TRAMPKI, TRAPERKI - MOGĄ BYĆ KALOSZE, ALE SŁABIEJ SIĘ SPRAWDZAJĄ - MAJĄ TENDENCJĘ DO ZOSTAWANIA W BŁOCIE I TRUDNO JE WYSUSZYĆ JEŚLI WODA SIĘ DO NICH DOSTANIE)
 • BUTY I UBRANIE NA ZMIANĘ (PO POWROCIE Z BAGIEN)
 • DUŻĄ ILOŚĆ SKARPETEK
 • KAPCIE LUB TRAMPKI DO CHODZENIA PO DOMU
 • PLECAK MAŁY DO WYJŚĆ DO LASU
 • BUTELKĘ LUB BIDON
 • PREPARAT PRZECIW KOMAROM I KLESZCZOM
 • NAKRYCIE GŁOWY
 • TOREBKI FOLIOWE NA ZNALEZIONE OKAZY PRZYRODNICZE ORAZ 4 SŁOIKI (a jak się zmieści może być i więcej) OK. 0,7 l
 • NOTATNIK I PRZYBORY DO PISANIA
 • CZEKOLADĘ LUB INNY ZASILACZ NA CAŁODZIENNĄ SOBOTNIĄ WYPRAWĘ BADAWCZĄ (KANAPKI ZROBIMY)
 • WYZNACZONE ZAPASY ŻYWNOŚCIOWE
 • LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ
 • ŚPIWÓR, a jak ktoś chce to i koc (noce mogą być zimne)
 • KARIMATĘ LUB MATERAC
 • LATARKĘ, ZAPAŁKI
 • PAPIER TOALETOWY
 • PIDŻAMĘ

KONKURS NA PROJEKT EDUKACYJNY

Potrzebne wsparcie!

getto

Nasze gimnazjum startuje w konkursie na najlepszy projekt edukacyjny.
W tym roku zajmujemy się tematem CZAS I PIENIĄDZ.
Nasz projekt jest trudny i ambitniejszy od wielu, zgłoszonych do konkursu.
Ponieważ wynik zależy od ilości głosów, potrzebujemy mobilizacji całego środowiska szkolnego. My sami jesteśmy zbyt małą szkołą.
Każdy może raz dziennie oddać swój głos na stronie wydawnictwa Nowa Era.
Głosowanie trwa do 30 kwietnia.
Pomóżcie gimnazjalistom wygrać.

Katarzyna Maleszak i Agnieszka Masna - 
koordynatorki projektu

1% PODATKU

Szanowni Państwo, w imieniu naszej społeczności szkolnej, zwracam się do Państwa z prośbą o przekazywanie 1% podatku dochodowego na rzecz Stowarzyszenia Przymierze Rodzin.

Pieniądze, przekazywane na rzecz Stowarzyszenia, wykorzystywane są na cele statutowe, takie jak: stypendia dla uczniów i studentów, podnoszenie kwalifikacji nauczycieli.

Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia znajdziecie Państwo na stronie www.przymierze.org.pl.

Aby przekazać pieniądze, należy obliczyć 1% należnego podatku i w rubryce swojego PITu "Wniosek o przekazanie 1%" wpisać:

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin

Nr KRS 0000091879

kwotę 1% podatku

W rubryce "I" "Informacje uzupełniające" należy wpisać szczegółowy cel, np. "Szkoła nr 2 na Mokotowie" lub "Gimnazjum nr 2 na Kabatach".

Stowarzyszenie otrzyma pieniądze od urzędów skarbowych w sierpniu lub wrześniu.

Marzanna Rymsza-Leociak

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W tym roku rekolekcje przygotowujące do Wielkiego Postu odbędą się w terminie 8-9 marca (wtorek, środa). Jedziemy do ośrodka Pallotynów w Konstancinie.

Rekolekcje odprawi ks. Andrzej Bafeltowski - misjonarz poruszający się na wózku.

Na miejsce jedziemy autobusem podmiejskim. Spotykamy się o 8 marca (wtorek) o godz. 8.15 na pętli autobusowej Wilanowska (przy metrze) na przystanku linii 710. Autobus odjeżdża o 8.20.

Oczywiście istnieje możliwość samodzielnego dotarcia na miejsce rekolekcji na godz. 9.20 (ul. Leśna 15/17 Konstancin). W takim wypadku bardzo prosimy o wcześniejszą informację, byśmy nie czekali niepotrzebnie na przystanku.

Rekolekcje skończą się o godz. 16.00 w środę i potem będziemy wracać autobusem na pętlę Wilanowska.

Uczestnicy powinni zabrać ze sobą:

 • Pismo Święte
 • drugie śniadanie
 • piórnik (z długopisem, kredkami/flamastrami, klejem i nożyczkami)
 • zeszyt
 • kapcie
 • legitymację
 • 2 bilety na autobus podmiejski (jeśli ktoś jedzie z Wilanowskiej)
 • ew. rachunek sumienia tak, by móc przygotować się do sakramentu spowiedzi

Koszt rekolekcji 130 zł, prosimy o wpłaty do sekretariatu.

Czytaj więcej...

TYDZIEŃ TEATRALNY 2011 "DEKALOG"

W tym roku przed Wami trudne zadanie. Jako temat przedstawienia wylosujecie jedno spośród dziesięciorga przykazań Bożych. Na początku je sobie przypomnijcie w wersji z katechizmu, ale też z Księgi Wyjścia i z Księgi Powtórzonego Prawa.

Starajcie się dotrzeć do sensu wylosowanego przykazania. Można pokazać zmagania człowieka (wygrane lub nie) o zachowanie zgodne z nakazem Bożym. Można pokazać konsekwencje jakichś wyborów. Czas i miejsce akcji dowolne. Forma też. Wybieracie gatunek, w którym chcecie wyrazić swoje myśli. Bardzo ważne, by dialogi nie były „drętwe”. Używajcie języka odpowiedniego do sytuacji i do bohaterów, których stworzycie.

W spektaklu musi grać przynajmniej połowa uczniów z klasy. Pozostali od początku muszą mieć wyznaczone zadania. NIKT NIE MOŻE CZUĆ SIĘ ZWOLNIONY Z PRACY W TYGODNIU TEATRALNYM. Spektakl to praca zespołowa. Od razu w poniedziałek podzielcie się pracą, żeby uniknąć nerwów. Kartki z zapisanymi dla każdego zadaniami oddajecie opiekunowi. Wyznaczcie inspicjenta, który będzie w stanie czuwać nad całością przedstawienia.

Powodzenia!

Czytaj więcej...

PIERNIKOWE MOSKALIKI :)

Gdy ktoś powie: Klasa druga

piec pierników nie potrafi!

Tego zaraz lemiesz pługa

Zamaszyście w głowę trafi! 

Kto o drugiej klasie sądzi

Że do garów nie ma daru

Udowodnię mu, że błądzi

Nie pomoże żadne larum!

Oraz gratisowy lepiej:

Lepiej stąd wyemigrować

Niż pierniczka nie spróbować!

Czytaj więcej...

REKOLEKCJE ADWENTOWE „PRZYJAŹŃ, MIŁOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ”

Motto: Flp 1,9-10... By miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej i bardziej w głębszym poznaniu i wszelkim wyczuciu, dla oceny tego co lepsze, abyście byli czyści i bez zarzutu na dzień Chrystusa.

WYJAZD: 30.11.2010.

Spotykamy się o 8.15 przed szkołą.

POWRÓT: 1.12.2010 OK. GODZ. 17.00

Wracamy autokarem do szkoły.

NALEŻY PAMIĘTAĆ O WZIĘCIU:

 • PISMA ŚW.
 • PIÓRNIKA (flamastry, kredki, klej, długopis)
 • ZESZYTU
 • KAPCI

ADRES DZIEWCZĄT: Bronisława Czecha 9/11, Otwock-Świder

ADRES CHŁOPCÓW: Żeromskiego 6, Otwock

KOSZT REKOLEKCJI 130 ZŁ - PROSIMY O WPŁATY W PONIEDZIAŁEK

SEKRETARIAT

Od listopada 2010 r. sekretariat Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im.ks. Jana Twardowskiego prowadzi pani Katarzyna Maleszak.
Sekretariat będzie czynny w następujących dniach i godzinach:

poniedziałek: 7.45 - 13.45
środa: 7.45 - 13.00
piątek: 12.45 - 15.30
Marzanna Rymsza-Leociak
dyrektor szkoły

PATRIOTYZM

Patriotyzm to dziś często albo zapomniane albo nadużywane pojęcie. Część z Was w szkole podstawowej zastanawiała się co to znaczy być patriotą dzisiaj. Padały różne odpowiedzi…

Teraz jesteście starsi, doroślejsi niż w podstawówce. Chciałybyśmy Was zachęcić byście pomyśleli o swoim kraju i starali się swoje myśli wyrazić. Waszym zadaniem będzie zrobienie „teledysku” do dowolnej piosenki patriotycznej. Film, który przygotujecie może być dosłowną ilustracją tekstu lub Waszą swobodną współczesną interpretacją. „Teledysk” ma zmuszać do pomyślenia o Polsce, o jej bohaterach lub zwykłych ludziach, o historii lub dniu dzisiejszym naszej ojczyzny.

Utwory muzyczne, możecie znaleźć sami, możecie wykorzystać te, które znajdują się na stronie www.piesnipatriotyczne.pl, a także na specjalnie przygotowanych mp3.

Możecie też zrobić filmiki do współczesnych piosenek o Polsce. Na wykonanie prac macie czas do 8 listopada. „Teledyski” możecie robić samodzielnie lub w zespołach 2-3 osobowych.

PODZIĘKOWANIA

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie i hojne obdarowanie aukcji i pełne determinacji licytowanie, za pracę przy grillu, w kawiarence, we "francuskiej" naleśnikarni, za rewolucyjny pomysł cukrowej waty; bardzo napracowały się mamy w tzw. rękodziele i spiżarni, w antykwariacie, w sali absolwentów, a ojcowie - przy fotografowaniu siłaczy i dam oraz promowaniu naszych "rocznicowych" koszulek.

Loteria wymagała ogromnej pracy i szczodrości - fantami były zachwycone i dzieci i dorośli; podziwiamy rodziców dyżurujących w sali zabaw i tych, którzy na boisku pilnowali bezpieczeństwa amatorów silnych wrażeń (zjazd na linie!); wielkim sukcesem była sala eksperymentów naukowych, a świetną zabawą budowanie w stylu XXL (jeszcze lepszą dekonstrukcja budowli....); pokazy baletowe i taneczne kwalifikują nasze dzieci i ich instruktorów do udziału w Mam talent... Spektakl gimnazjalistów był prawie profesjonalny!

Bardzo dziękujemy za wszystkie przygotowane smakołyki: ciasta, sałatki, gorący krupnik i pieczone kasztany oraz błękitny tort z biedronką. I jakby było mało - mamy jeszcze na pamiątkę wspaniałe plakaty, zakładki, kartki pocztowe i rewelacyjne tablice z historią szkoły; bardzo dziękujemy artyście w masce, który występował dla nas na 1. piętrze i sprzedawcy gazetki Podstawówka; na koniec - serdecznie dziękujemy tym, którzy zostali po pikniku, żeby szkołę XXL zamienić z powrotem w miejsce do nauki.

Raz jeszcze wszystkim dziękujemy.

Z serdecznością

organizatorki Hanna Sławińska, Ola Kłoczewiak-Wielgosz

Nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

Marzanna Leociak, dyrektor szkoły

WYNIKI ZBIÓRKI PAPIESKIEJ

Bardzo dziękujemy wszystkim gimnazjalistom za aktywne włączenie się w zbiórkę na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W sumie zebraliśmy 5830 zł.

TOP TEN „ZBIERACZY” ZOSTALI:

Ola Bernatowicz

Krzysztof Bernatowicz

Zuza Michalska

Agata Starzec

Józek Masny

Piotrek Pruszkowski

Filip Starzec

Ewa Kwiatusińska

Aleks Wojcieszek

Weronika Mystek

PIKNIK!

Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin im. księdza Jana Twardowskiego serdecznie zapraszają na największy w historii XXL Piknik z okazji swojego XXLecia.

Świętować będziemy 23 października 2010 roku.

Rozpoczniemy o godzinie 11 mszą św. w kościele św. Michała, ul. Puławska 95.

Po niej XX atrakcji na terenie szkoły (Racławicka 14, wejście od Dożynkowej):

 • występy baletowe, teatr, kino - sztuka ulotna... i ta bardziej trwała wystawiona na aukcje
 • aktywność dla ducha (doświadczenia naukowe) i ciała (zawody sportowe)
 • Klub Seniora dla dawnych absolwentów
 • kalendarium, gdzie jak w kalejdoskopie wydarzenia ostatnich 20 lat przemkną nam przed oczami zabawy w sali XXS dla tych o mniejszych rozmiarach
 • kawiarnia "Jubilatka", a w niej co najmniej XX różnych dań i XX różnych smaków
 • możliwość zaopatrzenia spiżarni na kolejne XX lat.

Zapraszamy!

Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

ZBIÓRKA PAPIESKA 2010

PRZYPOMINAMY JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ 10.10.2010 WIELKA ZBIÓRKA NA RZECZ DZIEŁA NOWEGO TYSIĄCLECIA.

NA STARYM MIEŚCIE KWESTUJĄ: Aleks Wojcieszek, Zuza Michalska, Ewa Kwiatusińska, Darek Federowicz, Oskar Dąbrowski, Mateusz Maternia, Krzysztof Taudul, Mateusz Wiśniewski, Paweł Komorowski, Paweł Bujnik, Ola Kempczyńska, Matylda Greń, Ola Białek, Ania Krzysztoń, Magda Szubska.

OPIEKUNOWIE: p. ANNA PODGÓRSKA I p. BARBARA LABIŃSKA.

NA POLU MOKOTOWSKIM KWESTUJĄ: Hela Stiasny, Józek Masny, Filip Starzec, Basia Munik, Agata Starzec, Basia Wolsan, Magda Marczyńska, Kuba Poluszyński, Maja Goławska, Asia Kępińska, Łukasz Martyniuk.

OPIEKUNOWIE: p.KATARZYNA MALESZAK I p.JOANNA JEDLIŃSKA.

PRZY PAŁACU KULTURY - ZŁOTYCH TARASACH KWESTUJĄ: Marta Kochman, Zuza Ciszewska-Korona, Helena Malczewska, Piotr Pruszkowski, Filip Zawartka, Ksawery Durczak, Weronika Mystek, Julia Zimińska, Wiktor Jedliński, Kornel Mrozowski, Staś Stypuła, Mateusz Miedzianowski

OPIEKUNOWIE: p. AGNIESZKA MASNA I p. ANNA MĘCZYŃSKA

PRZY PAŁACU KULTURY I NA CHMIELNEJ KWESTUJĄ: Kacper Michalski, Paweł Steremski, Konrad Misztal, Dawid Zawadzki, Kalina Sendułka, Helena Belina Brzozowska, Kuba Stachowicz, Tomek Rosolski, Alan Fijałkowski, Marcin Białek, Artur Gajowniczek, Alik Kadłubowski.

Z rodzinami zbierają: Basia Jagusztyn, Tomek Giermuda, Krzysztof i Ola Bernatowicz, Kuba Głuch, Rita Muller.

X DZIEŃ PAPIESKI

Już za 16 dni będziemy obchodzić jubileuszowy X Dzień Papieski. W tym Dniu całkowicie bezinteresownie poświęcają się tysiące wolontariuszy, aby uczcić Jana Pawła II, aby budować Jemu pomnik – program stypendialny. Dzień Papieski w Warszawie to m.in. Koncert Papieski na Placu Zamkowym, happening, rozdanie nagród TOTUS na Zamku Królewskim, ale także zbiórka publiczna. Chcę zachęcić Was do wzięcia udziału w kweście.

Podaję WAM kilka konkretnych informacji: Zbiórka pieniędzy w całej Polsce przeprowadzana jest od 8 do 17 października. Jednak największy nacisk kładziemy na weekend 8.10. - 10.10.

Zbiórka będzie przeprowadzana jak co roku - na ulicach Warszawy, na Okęciu. W tym roku także w Złotych Tarasach.

Akcja SMS ruszyła 15 września i potrwa do 31 października.

Pomóż zdolnej młodzieży z ubogich rodzin! Wpłać na stypendia! Wyślij sms o treści: POMOC na nr 7250(2,44 z VAT) lub zadzwoń 0704 207 250 (2,44 z VAT). Możesz dokonać także wpłaty na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001

Nie może Ciebie zabraknąć podczas obchodów tegorocznego Dnia Papieskiego. To ważna sprawa, chcemy uczcić pamięć Jana Pawła II, a im więcej funduszy zbierzemy, tym więcej młodych ludzi będzie mogło przyłączyć do grona stypendystów FDNT. Mamy nadzieję, że w przeciwieństwie do poprzedniego roku pogoda dopisze i będzie nas więcej, a buty i puszki nie będą mokre...

Pozdrawiam serdecznie

Beata Tkaczyk

DARY

Szanowni Państwo, w sobotę 25 września zawieźliśmy w okolice Wilkowa koło Kazimierza nad Wisłą dary, przekazane przez Państwa dla rodziny Smulików i Piątków.

Szczególną radość sprawiły dzieciom rowery, która służą nie tylko rekreacji, ale przede wszystkim są środkiem transportu w drodze do szkoły.

Wszystkie inne rzeczy: pościel, koce, odzież itp. są w poszkodowanych rodzinach bardzo potrzebne - Smulikowie i Piątkowie żyją w naprawdę trudnych warunkach, a droga ku "normalności", którą muszą pokonać - jest bardzo długa i trudna.

Serdecznie dziękuję pani Justynie Dziedziejko, pomysłodawczyni zbiórki i mężowi pani Justyny, panu Romanowi, który zawizół dary oraz panu Tomaszowi Madejowi, który prowadził drugi samochód z naszego "konwoju". Bardzo dziekuję pani Barbarze Kaliciuk i panu Tomaszowi Polanowskiemu, którzy razem z pania Justyną w piatek 24 września segregowali i pakowali przekazane przez rodziców przedmioty oraz pani Karolinie Sokołowskiej, która w dniu zebrania gromadziła z panią Justyną wpisy na naszych "listach zbiórkowych".

Część rzeczy, przekazanych przez państwa zatrzymaliśmy w szkole - z pewnością wkrótce znajdzie się kolejna rodzina, której te dary przekażemy.

Raz jeszcze wszystkim dziękuję.                                                                                                                                                           Marzanna Leociak

SZKOŁA JESIENNA - WILNO

Wyjazd do Wilna w terminie 21-24.09.2010 r.

Spotykamy się 21.09. (wtorek) o godzinie 5.45 na parkingu Tesco na Kabatach (o godz.5.00 umówieni jesteśmy z Policją na sprawdzenie autokarów).

Wracamy 24.09.(piątek) około godziny 23/24 także na parking Tesco.

Dzieci poinformują rodziców telefonicznie, gdy będziemy bliżej Warszawy, jaka jest dokładniejsza godzina naszego powrotu.

Prosimy pamiętać o:

Zgodzie rodziców na wyjazd dziecka zawierającej informacje zdrowotne.

Paszporcie lub dowodzie osobistym.

Karcie EKUZ.

Jedzeniu na drogę.

Wygodnych butach do chodzenia i kapciach/klapkach na zmianę.

Stroju odpowiednim do pogody (będziemy poruszać się po mieście nawet gdyby padało).

Zeszycie 16-kartkowym i długopisie.

Stroju kąpielowym (mamy w planach park wodny).

Na własną odpowiedzialność dzieci mogą wziąć aparat fotograficzny i/lub komórkę, nie zabierają natomiast laptopów itp. Jeżeli ktoś z Państwa nie zapłacił pełnej kwoty na szkołę jesienną (600 zł), prosimy o wpłatę brakującej części w poniedziałek do sekretariatu. Bardzo dziękujemy tym rodzicom, którzy dołożyli coś do ”wspólnego koszyka”, dzięki temu mogliśmy pomóc rodzinom będącym w tym momencie w trudnej sytuacji materialnej. Jeśli ktoś z Państwa chciałby jeszcze wesprzeć dowolną kwotą wyjazd mniej zamożnych uczniów, to bylibyśmy bardzo wdzięczni.

Czytaj więcej...

MOJE MIASTO, A W NIM... Konkurs fotograficzny

Regulamin konkursu fotograficznego

MOJE MIASTO, A W NIM...

 1. Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin
 2. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół Przymierza Rodzin, oraz ursynowskich szkół podstawowych i gimnazjów publicznych i niepublicznych
 3. Konkurs dotyczy zdjęć w trzech kategoriach tematycznych:

          a. ARCHITEKTURA

          b. CZŁOWIEK

          c. NIEZWYKŁOŚCI

     4. Do konkursu przyjmowane są prace w formatach 18x24, 24x30 i 30x40. Inne formaty prac nie będą uwzględniane.

     5. Każdy uczestnik konkursu może przysłać po trzy zdjęcia w poszczególnych kategoriach 6)Prace należy przesłać do 12 października 2010 roku    na adres:

                                          Gimnazjum nr 2 Przymierza Rodzin

                                          ul. Wąwozowa 28, 02-796 Warszawa

     6. Rozstrzygnięcie konkursu dnia 23 października podczas obchodów dwudziestolecia szkoły w gmachu Szkoły Podstawowej nr 2 Przymierza Rodzin.

Czytaj więcej...

Początki Klubu Łazików Teatralnych

KLUB ŁAZIKÓW TEATRALNYCH ROZPOCZĄŁ DZIAŁALNOŚĆ!

Oto nasze pierwsze wspólnie wyjścia:

1. Och Warsztat poświęcony Teatrowi - OCH TEATR, niedziela 5 września, g. 12:00, 9 osób;

2. "DON KICHOT" w Teatrze Wielkim, SANKTPETERSBURSKI BALET BORISA EJFMANA, środa 8 września, 19:00, 15 osób.

MODLITWA

Drodzy Nauczyciele i Rodzice!

Rozpoczynamy kolejny rok modlitwy za środowisko naszej szkoły. Zachęcamy do podjęcia zobowiązania dowolnej formy modlitwy i/lub postu raz
w tygodniu w tej intencji. Stańmy przed Bogiem z wiarą, że On zawsze słucha i pokorą, kiedy nie wszystko dzieje się po naszej myśli...

Dobrowolne deklaracje zbiera pani Jola Bidzińska.

Osoby chętne będą dostawały raz w miesiącu e-mail z przypomnieniem i ewentualnymi szczegółowymi intencjami.

Pierwszy dzień szkoły

Dnia 1 września po Mszy Świętej w kościele św. Michała przyjechaliśmy do naszego gimnazjum. Tam na początku odbyły się wspólne zajęcia „rozpoznawczo-integracyjno-przyrodnicze”. Każdy uczeń musiał sprawdzić czy jest delfinem, królikiem, kocicą, krówką, świnką czy innym zwierzakiem... i odnaleźć swoją kilkuosobową grupę. Potem szukaliśmy tego co nas łączy np. czy jest wspólne miejsce gdzie lubimy spędzać wakacje, czy lubimy słuchać podobnej muzyki, czy smakują nam podobne potrawy.

Okazało się, że nawet osoby z różnych klas i w różnym wieku potrafią znaleźć wspólne punkty zainteresowań.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej...

Początek roku szkolnego

Początek roku szkolnego

Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą rozpoczynającą rok szkolny w środę 1 września o godzinie 10.00 w kościele Św. Michała Archanioła przy ul. Puławskiej.

W czasie Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego zebraliśmy 4 500 zł - pieniądze przekazaliśmy Stowarzyszeniu Przymierze Rodzin na zorganizowanie wypoczynku dla dzieci z okolic dotkniętych powodzią. Kolonie odbyły się w Rawie Mazowieckiej dzięki ofiarom złożonym na tacę w szkołach Przymierza Rodzin na Ursynowie, Mokotowie i Bielanach. Dziękujemy!

Marzanna Rymsza-Leociak

Dyrektor Szkoły

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo