Rekolekcje wielkopostne

DSC 8257W dniach 22-24 lutego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przeżywali rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje odbyły się w Laskach w domu DSC 8287parafialnym parafii p.w. Matki Boskiej Królowej Meksyku i w domu sióstr Służebniczek Krzyża. Po drogach ku Bogu prowadził ojciec dominikanin Wojciech Jędrzejewski, który przyjechał do nas z Łodzi.

Tematem przewodnim tych dni było pytanie: Kogo szukacie? które Jezus zadał Marii, kiedy nie mogła znaleźć Jego ciała w pustym grobie. Ojciec Wojciech wprowadził nas w historię nawrócenia człowieka poprzez osobiste świadectwo relacji z ojcem i nawiązanie do tekstów Pisma Świętego. Pierwszego dnia słuchaliśmy o tym, jak odpuścić sobie. Drugiego, jak odpuścić innym. By wreszcie doświadczyć odpuszczenia nam win przez Boga. Konferencjom towarzyszyły pieśni, które śpiewał i grał także ojciec rekolekcjonista. Były też gry, dyskusje, filmy i modlitwa. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w warsztatach, które prowadziła siostra zakonna pracująca w ośrodku pracy z niewidomymi w Laskach. Każdego dnia mogliśmy się spotkać z Jezusem w Eucharystii i podczas wieczornych adoracji.

Mogliśmy rozmawiać indywidualnie i dyskutować w grupach, pośmiać się i zamyślić nad naszą osobistą historią zbawienia. Gra terenowa, w której niektórzy próbowali uciekać przed Samsonem i Duchem Świętym do raju bez zezwolenia, a niektórzy zamęczyli św. Piotra intensywnością pytań o drogę, pomogła nam uświadomić sobie znaczenie i moc Bożego Miłosierdzia.

Bóg nas kocha, Bóg nam odpuszcza i zawsze pomaga nam odnaleźć Siebie. Mamy nadzieję, że owoce tych rekolekcje pomogą nam zrozumieć i doświadczać, na czym polega bliskość z Jezusem. Abyśmy mieli więcej siły, by stawiać czoło codzienności uczniowskich i nauczycielskich trudów.

-Jolanta Łaba-