Nie(ch) żyje Szekspir!

szekspirW piątkowy wieczór, 13 maja, w naszym gimnazjum odbyła się impreza o charakterze artystyczno-edukacyjno-rozrywkowym: SZEKSPIRIADA.W ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć mistrza ze Stratfordu,który zmarł równo 400 lat temu.

Rozpoczęliśmy od spektaklu teatralnego w wykonaniu uczestników warsztatu dramatycznego "Szekspidrama" (głównie uczniów klasy trzeciej). Zagrali oni sztukę zatytułowaną "Macbeth: Freedom of the Tyrant" ("Makbet, czyli wolność tyrana). Spektakl w języku angielskim był adaptacją "Makbeta" Williama Szekspira.Chociaż przedstawienie trwało godzinę, trzymało widzów w napięciu i podobało się, o czym świadczyły gorące brawa!

Następnie uczniowie klasy pierwszej zaprosili gości do tańca i nauczyli ich dwóch tańców renesansowych. Okazało się to niełatwym zadaniem, ale dało także mnóstwo radości. Uczniowie klas pierwszej i drugiej przygotowali także dla gości quiz wiedzy w formie teleturnieju. Rodziny Montekich i Kapuletich walczyły o zwycięstwo w konkursie. Wygrała rodzina Montekich, a nagrodą były "złote jabłka" (pomme d'oro) oraz złoto Majów (kukurydza) - czyli towary świeżo przywiezione z zamorskich kolonii Królowej Elżbiety. Można było posilić się w kawiarni przygotowanej przez uczniów klasy drugiej, gdzie można było sprawdzić jak smakują potrawy z czasów angielskiego renesansu i porównać je z dzisiejszymi.

Na zakończenie imprezy trupa Szekspidrama wystąpiła ponownie w parodystycznej adaptacji "Hamleta" (wg Jeremiego Przybory).

Cały ten bal był imprezą charytatywną: zbieraliśmy datki na "BILET DLA BRATA" - akcję wsparcia przyjazdów młodych ludzi z różnych stron świata na Światowe Dni Młodzieży 2016.

UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ: 417,13 zł

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za miłą atmosferę, życzliwość i hojność!