Zaproszenie na wydarzenia 2016/2017

Warszawa, 15 czerwca 2016 r.

Szanowni Państwo,

już dziś zapraszamy na kolejny Piknik Dobroczynny Przymierza Rodzin do ogrodów Państwa Mielżyńskich i Zanussich w Laskach, 18 września 2016 roku od godziny 15.00.

Tym razem proponujemy Państwu wspólną zabawę słowem i obrazem. Ogłaszamy wielki konkurs literacko - plastyczny, który rozpocznie się 1 lipca, a swój finał będzie miał właśnie na pikniku. Do wygrania wspaniałe nagrody.

Na przygotowanie prac mają Państwo czas od 1 lipca do 5 września. Do tego dnia można dostarczać do nas prace w trzech kategoriach wiekowych (6–12 lat, 13–18 lat i powyżej 18 lat) oraz w dwóch kategoriach tematycznych.

Można nam przysyłać ilustracje do dzieł Henryka Sienkiewicza, lub krótką formę literacką (max. 1 strona A4, bądź 1800 znaków) zainspirowaną twórczością naszego noblisty.

Prace można też przynosić osobiście do sekretariatów szkół po rozpoczęciu roku szkolnego albo do sekretariatu stowarzyszenia na ulicę Nowogrodzką 51.

Trzecią kategorią konkursową są ”duety”. Proponujemy rodzinne czytanie Sienkiewicza. Zachęcamy rodziny do przygotowania krótkich 3- minutowych fragmentów z książek Sienkiewicza i odczytania ich w duetach rodzice – dziecko podczas pikniku 18 września. Wszystkie wystąpienia nagradzamy upominkami.

Nazwiska zwycięzców pozostałych kategorii zostaną ogłoszone podczas pikniku, a „dzieła” wydrukowane w formie książek i zlicytowane na rzecz Przymierza Rodzin.

Regulamin konkursu w załączeniu. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Ponadto, jak co roku, na pikniku nie zabraknie atrakcji dla ducha i ciała, nawiązujących do obchodów Roku Henryka Sienkiewicza.

Rozmowa Gospodarza Pana Krzysztofa Zanussiego z Panią Profesor Jadwigą Puzyniną, członkiem Rady Etyki Słowa przy PAN.

Muzyczny Występ - niespodzianka.

Gry terenowe i zabawy sportowe dla dzieci i młodzieży.

Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu z nagrodami.

Pyszny poczęstunek na słono i słodko.

Naszemu spotkaniu jak zawsze będzie towarzyszyć wspaniała atmosfera ogrodów Gospodarzy.

Serdecznie Państwa zapraszamy.

P.S. Korzystając z okazji pragniemy poinformować Państwa o terminach pozostałych naszych imprez: Aukcja Dzieł Sztuki – 4 grudnia 2016 oraz XIX Bal Dobroczynny – 14 stycznia 2017 roku. Warto zarezerwować te terminy, żeby być z nami.

Zapraszamy!

W imieniu Zarządu