Obchody Święta Niepodległości

list11Tego dnia dużo się u nas działo. Od rana uczniowie mogli podziwiać zdjęcia, które wykonywali, inspirowani wierszem Wisławy Szymborskiej "Gawęda o miłości do ziemi ojczystej". I mimo naszych obaw, że na fotografiach królować będą orzeszki i "drzewa powalone" - były one świetne! Bardzo zróżnicowane pod względem tematyki i techniki wykonania, z ciekawymi interpretacjami. Potem wysłuchaliśmy opowieści naszego gościa z Poznania, p. Kingi Przyborowskiej z Muzeum Wielkopolskiego, która przybliżała nam wydarzenia Czerwca'56. Nie była to - przynajmniej dla części z uczniów - historia całkiem nieznana, bo spotkali się ze świadkami tych wydarzeń podczas jesiennej szkoły. Uroczystości zakończyły się wręczeniem nagród za najlepsze zdjęcia i "patriotycznym" poczęstunkiem (m. in. bigos i biało-czerwona galaretka). Teraz szykujemy się do obchodów stulecia odzyskania niepodległości!