Jeśli masz w sobie pasję filmową, chcesz pogłębić teatralną, wziąć udział w imprezach szkolnych, zająć się sportem na wesoło (i na poważnie też) w towarzystwie szkolnych kolegów i koleżanek – tutaj znajdziesz informacje: gdzie, kiedy i co? Oferta wciąż się poszerza, zatem zapraszamy!

Spotkanie z Jerzym Stuhrem

17.05. wieczorem byliśmy z ładną grupą reprezentacyjną w teatrze COLLEGIUM NOBILIUM na wieczorze
z Jerzym spotkanie z J.StuhremStuhrem. Spośród dzieci
z gimnazjum wybrali się:

kl.3b -> Helena Malczewska, Filip Zawartka, Weronika Mystek i Piotrek Pruszkowski
kl.3a -> Alicja Michałowska, Wiktor Jedliński i Kasia Babińska
kl. 2 -> Marta Boj
kl. 1 -> Piotr Rzepecki, Piotr Konczewski, Jerzy Traczyński
 
Ta silna grupa reprezentowała gimnazjum
i Klub Łazików Teatralnych w spotkaniu
z artystą. Po wywiadzie na żywo przeprowadzonym przez gospodarzy spotkania (w ramach cyklu "Eviva l'arte") poszliśmy wszyscy podziękować aktorowi i wręczyliśmy mu kwiaty oraz dyplom "AKTORA ROKU 2012" - zwycięzcy plebiscytu Klubu Łazików Teatralnych (badania internetowego - przeprowadzonego przeze mnie w styczniu). 

 
Pan Stuhr oficjalnie nam podziękował i głośno wymienił nas ze sceny wobec tłumu publiczności (zaczynamy istnieć:) 
Poza tym sam poprosił, żebyśmy zrobili sobie wspólne zdjęcie, które niniejszym załączam.
Artykuł na ten temat przyślemy na stronę szkół kiedy tylko dzieci coś napiszą - bo takie zadanie mają.

Ciekawy koncert w Klubokawiarni Towarzyskiej

Pani Izabela Stypuła poleca:

KONCERT W KLUBOKAWIARNI TOWARZYSKIEJ, piątek, 12.04. godz. 19:00

Disco, boogie, slomo, edits, house w takich klimatach oraz przy akompaniamencie saxofonu bawimy się w najbliższy piątek w Towarzyskiej.koncert
Za oprawę muzyczną odpowiada połowa kolektywu dj'skiego Groove Diggers z gościnnym udziałem Maciek" Loko" Kasprzyk na saxofonie.

Sailor Ripley- ciągły poszukiwacz pereł fonografii, kocha disco pozostając przy tym otwarty na właściwie wszystkie gatunki muzyczne. Od śledzenia top chartów woli odkrywać nowe antykwariaty czy też okoliczne bazary gdzie oprócz świeżych warzyw nabywa stare płyty i ryby.

Maciek "Loko" Kasprzyk - niegdyś związany z takimi składami jak Bauagan Mistrzów, Namaste, Res Positiva a obecnie grający z Rudolf Loknor, "Funky Groove", Olą Honyś, Warsaw Improvisers Orchestra a także dość często z muzykami spotkanymi na ulicy - najczęściej z "akordeonistą z metra Plac Wilsona".

33. Warszawskie spotkania teatralne

Witam,
Proszę Państwa, w najbliższym czasie - tj. od 18 kwietnia do 1 maja - w Warszawie odbywa się festiwal teatralny (już po raz 33!). W kilku teatrach warszawskich pojawią się gościnne spektakle teatrów z innych polskich miast. To wspaniała okazja, żeby zobaczyć spektakle grane w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie itp. 
 
Impreza jest podzielona na dwie kategorie - 33 Warszawskie Spotkania Teatralne (dla dorosłych) , oraz Małe Spotkania Teatralne (spektakle dla dzieci). Po przejrzeniu repertuaru i informacji o spektaklach widzę, że niektóre są naprawde godne polecenia. Są dwa spektakle dla dzieci małych (od 4 lat) - NUSIA I WILKI, oraz SŁOŃ I KWIAT. dal dzieci średnich (od 7 lat) - PRĘCIK, a nawet dla starszych dzieci (od 10 lat) - ZŁOTY KLUCZYK. 
 
Jeśli chodzi o spektakle dla dorosłych moją szczególną uwagę przykuły spektakle: "PIEŚNI LEARA" (spektakl jest adaptacją "Króla Leara" SZEKSPIRA - nagrodzony na edynburskim festiwalu w 2012 r.) ; KORZENIEC (spektakl z Sosonowca i o Sosnowcu, czarna komedia z cesarsko-królewskim smaczkiem) ; albo "PAW KRÓLOWEJ" (ostry spektakl wg powieści Doroty Masłowskiej - grany przez aktorów Teatru Starego z Krakowa). A może Wiśniowy Sad CZECHOWA, albo teatr grozy - Frankenstein - MARY SHELLEY ... Od przybytku jedna głowa mnie już rozbolała:))  
 
Zwykle to ja wybieram i proponuję Państwu wspólne wyjście, ale tym razem przy takim urodzaju spektakli, nie jestem w stanie zorganizować wyjść na kilka z nich (krotki termin). Więc proponuje Państwu, abyście przyjrzeli się repertuarowi i ALBO sami zarezerwowali sobie bilety - można kliknąć - ALBO wskazali który spektakl chcecie zobaczyć i mogę Wam pomóc z zdobyciu biletów. Tylko proszę się zbyt długo nie zastanawiać, bo bilety znikają.
Program festiwalu jest dostępny tu: 33. Warszawskie Spotkania Teatralne

Teatr Telewizji w kwietniu

TEATR ZA DARMO,
CZYLI CO W KWIETNIU MOŻNA ZOBACZYĆ W TEATRZE TELEWIZJI
Proszę Państwa, ponieważ nieszczęśliwie zmieniono układ strony internetowej Teatru Telewizji na nowocześniejszy "timeline" (zamiast starego dobrego "kalendarium") teraz niemożliwością jest zdobycie informacji na cały miesiąc na temat tego co planuje sie dla teatru telewizji. To czego mi się udało dowiedzieć wypisałam poniżej. Nie jest to lista kompletna ponieważ brakuje spektakli z okolic końca miesiąca. Ale jak tylko się pojawią – uzupełnię i będę dosyłać. Na razie OTO co teatralnego repertuaru można zobaczyć we własnym domu:

  •  9 kwietnia (wtorek) - CZAJKA- TVP KULTURA - 20:20 sztuka Antonina Czechowa, (grają: Joanna Szczepkowska, Halina Łabonarska, Olga Sawicka, Iga Cembrzyńska, Olgierd Łukaszewicz, Jan Frycz, Zbigniew Zapasiewicz, Henryk Machalica, Piotr Machalica, Gustaw Lutkiewicz )
  • 15 kwietnia (poniedziałek) – ROZMOWY Z KATEM – TVP 1 – 20:20 - niezwykły spektakl – scena faktu – relacja z rozmów więziennych z Jurgenem Stroopem – "likwidatorem" warszawskiego Getta (w tej roli Piotr Fronczewski) - spektakl w reż. Macieja Englerta (obsada: Andrzej Zieliński, Piotr Fronczewski, Sławomir Orzechowski, Marek Kasprzyk, Maciej Wojdyła, Grzegorz Wojdon, Zbigniew Suszyński, Danuta Szaflarska, Andrzej Niemirski, Marcin Jędrzejewski ). 
  • 16 kwietnia (wtorek) – UCIEKŁA MI PRZEPIÓRECZKA – TVP KULTURA – 20:20 – klasyk Stefana Żeromskiego w reż. Agnieszki Glińskiej - (obsada: Jan Englert, Krystyna Janda, Dorota Landowska, Mariusz Benoit, Igor Przegrodzki, Włodzimierz Press, Piotr Kozłowski, Bogdan Misiewicz, Leszek Teleszyński, Henryk Bista )
  • 22 kwietnia (poniedziałek) - TRZY RAZY FREDRO - PREMIERA!! - TVP 1 - 20:20 – Trzy jednoaktówki Aleksandra Fredry w jednym spektaklu :"Świeczka zgasła" w reżyserii Jerzego Stuhra, "Zrzędność i przekora" w interpretacji Mikołaja Grabowskiego oraz "Nikt mnie nie zna" w reżyserii Jana Englerta. Doborowa obsada!!

     

 
Teatr telewizji przeżywa swój renesans i mam nadzieję, że zechcą Państwo w nim uczestniczyć :) Wystarczy telewizor!

32 OMDLENIA

Witam,

Proszę sobie wyobrazić, że wczoraj udało mi się poza naszym harmonogramem wcisnąć się na spektakl "32 OMDLENIA" w Teatrze Polonia. Jest to spektakl rzadko grany (najwyżej 2 razy w miesiącu) więc jest oblegany nieprzeciętnie. Sam autor - Mistrz Antoni Czechow , w połączeniu z doskonałą obsadą - Jerzy Stuhr, Ignacy Gogolewski i oczywiście (jak to w teatrze Polonia) cudowna Krystyna Janda - wystarczy, żeby sala jest nabita do pełna. Bilety sprzedają się całkowicie już w pierwszym dniu sprzedaży. Dziś nie ma już ani jednego biletu na wrzesień ani na październik, a na listopad jeszcze nie sprzedają. Ci z Państwa którzy odezwali się do mnie w wakacje i zarezerwowali wyjście na "32 OMDLENIA" mają szczęście, bo ja dla nich już te bilety trzymam, jak to się mówi "w zębach".

Wczoraj poszłam wczesnym popołudniem do kasy teatru, żeby zapytać jak zdobywa się wejściówki których sprzedaż jest limitowana (tylko 40 szt, max po 2 na osobę). Okazało się, że już od 12:00 czekają tam zapaleńcy, którzy stworzyli "listę społeczną". Zostałam więc na miejscu i czekaliśmy kilka godzin (ja ponad 4 h, ale byli tacy co czekali 7h) żeby dostać wejściówki (wcale nie tanie - bo po 50 zł). Przypomniał mi się klimat lat 80-tych i kolejki po baleron, więc kiedy wyczytano moje nazwisko i mogłam podejść do kasy i zakupić upragnione wejściówki powiedziałam: "Dwa kilo proszę" :))) Jakie to dobre czasy, kiedy listę społeczną tworzą miłośnicy teatru, a nie pralki Frani albo amatorzy lodówek.

Siedzieliśmy na schodach i podłodze - było co prawda niewygodnie, ale tuż pod sceną, więc odbiór był znakomity. (Fotele w tym miejscu są po 150 zł). Nawet Janusz Gajos z małżonką nie dostali tych miejsc i też wchodzili na wejściówki. Na szczęście, aby nie urazić tak zacnego gościa nie kazali mu siedzieć na podłodze, tylko krzesełka dostawiono:))

SZTUKA LEKKA, ZABAWNA, można by powiedzieć PYSZNA:) Jest to zbiór trzech jednoaktówek (dwie przerwy), minimalna scenografia, troje znakomitych aktorów i bardzo udany wieczór. A że publiczność nie była "prowincjonalna, niewyrobiona, co tylko dwa razy do ukłonów wzywa" (cytat) owacje były na stojąco.

Zachęcam i pozdrawiam,

Joanna Jedlińska

TEATR W DOMU - czyli jak się napawać za darmo

Witam po wakacjach,

Ogłaszam rozpoczęcie 3. roku działalności naszego KLUBU Łazików Teatralnych.

Mam nadzieję, że Państwo skorzystają w tym roku z propozycji wyjść. Już w sierpniu udało nam się wyjść na spektakl do OCH-Teatru na "Trzeba zabić starszą panią" (jeśli ktoś z Państwa chciałby, żeby zorganizować wyjście na ten spektakl w sezonie - proszę o sygnał).

Na sam początek proponuję Państwu wrzesień w domowym TEATRZE TELEWIZJI - jest tu sporo propozycji w TVP 1 jak i w TVP Kultura. Teatr telewizji wszedł na stałe w ramówkę TVP1 i jest w każdy poniedziałek o 20:20. Warto sprawdzać w programie co grają ponieważ oprócz produkcji historycznych w ostatnim roku pojawiły się hity ze scen polskich. W kilku przypadkach był to teatr na żywo.

OTO PROGRAM NA WRZESIEŃ:

3 września (pon) 20:20 - "Warszawa" - spektakl muzyczny wg. Strzeleckiego - plejada gwiazd - TVP 1

4 września (wt) 20:20 - "Zegarek" wg. Szaniawskiego (1961 r.) - (Opaliński / Łomnicki...) - TVP KULTURA

10 rześnia (pon) 20:20 - "W roli Boga" - wg Marka St Germaina - (Gajos / Ostałowska / Gniewkowska / Zieliński...) TVP 1

11 września (wt) 20:20 - "Świadkowie albo mała stabilizacja" wg Różewicza (1963 r.) - (Kucówna / Łapicki / Zapasiewicz / Wołłejko) - TVP KULTURA

17 września (pon) 20:20 - "Pielgrzymi" - wg Pruchniewskiego - plejada gwiazd - TVP 1

18 września (wt) 20:20 - "Makbet" - wg Szekspira (1969 r.) - (Łomnicki / Zawadzka / Łapicki / Olbrychski) - TVP KULTURA

24 września (pon) 20:20 - "Trzy siostry" wg Czechowa - plejada gwiazd - premiera TVP 1

Jak widać warto rezerwować sobie fotel przed telewizorem (i pilota) w poniedziałki o 20:20 (TVP1) i we wtorki o 20:20 (TVP KULTURA).

Odrębnym mailem przyślę propozycje wyjść na nadchodzące miesiące.

Pozdrawiam,

Joanna Jedlińska

Rodzinne zawody biegowe

bieg107.10.2018r. na Polanie Powsińskiej, w Lesie Kabackim odbyły się VII Rodzinne Zawody Biegowe. Pogoda dopisała! Od samego rana było ciepło, przyjemnie i słonecznie. O godzinie 9:30 na starcie, do biura zawodów zgłosiło się łącznie 14 rodzin.

W tym roku w kategorii rodzinnej wygrali p.Rudnik zdobywając 230pkt, na drugim miejscu p.Mrozowscy 200pkt. i trzecie miejsce dla p.Coddington 185pkt. Oprócz klasyfikacji rodzinnej prowadzona była również klasyfikacja indywidualna. Bieg najmłodszych (klasy 1-2 i młodsi) wygrała Marysia Skraba, w klasach średnich (klasy 3-4) wygrała Iga Rudnik, a w najstarszych (klasy 5-6) Hela Salak.
W kategorii dorosłych pierwszą kobietą na mecie była Joanna Gradoń a pierwszym mężczyzną Paweł Mrozowski. Jego dzisiejszy czas 6:48:49 jestbieg5 aktualnym rekordem naszej dwu-kilometrowej leśnej trasy :)

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym bez których impreza ta nie byłaby tak udana. Dziękuje Pani Dyrektor za obecność, doping i wspieranie biegnących, Grażynie Komorowskiej za nieocenioną pomoc w biurze zawodów, wolontariuszowi Kubie i Martynie Komorowskiej za dzielne rowerowe pilotowanie biegnących, Krzysiowi Sawickiemu za nieustający co roczny udział i bycie jedynym dzielnym przedstawicielem nauczycielskiego grona :) oraz Pani Ani Salak, naszej super fotograf za piękne zdjęcia, które możecie tu podziwiać.
Oczywiście dziękuje też wszystkim obecnym rodzicom, że byliście, że chcieliście wspólnie z nami spędzić tę niedzielę i że pomagacie nam promować bieganie! Super!

Pełne wyniki wraz z czasami prześlę zainteresowanym uczestnikom na maila. (proszę podać w wiadomości)

Bardzo bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich za rok. Przyjdźcie i zobaczcie jak jest fajnie. No i pamiętajcie, że w naszej szkole wszyscy uczniowie w klasach 4-6 mają zaliczony bieg na 800m i to z naprawdę dobrymi czasami. Zatem nie ma ucznia, który by nie dał rady wystartować ;)

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo