Pomagamy innym

„Pomaganie innym pomaga być szczęśliwym”

Co roku uczestniczymy w zbiórce publicznej na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przy okazji Dnia Papieskiego. Fundacja zajmuje się przyznawaniem stypendiów dla utalentowanych uczniów i studentów z ubogich rodzin. Uczniowie pod opieką nauczycieli zbierają do puszek pieniądze na ulicach Warszawy, informując na temat działalności fundacji.

W ramach wolontariatu nasi uczniowie pomagali także w odrabianiu lekcji w świetlicy Caritas, wspierali schronisko dla zwierząt, zajmowali się dziećmi w przedszkolu.

Grupa chętnych brała udział w przygotowaniu dekoracji na Wigilię z Ubogimi. W trakcie tego spotkania kilkoro z naszych uczniów wspierało ekipę Świętego Mikołaja wręczając prezenty zaproszonym gościom.

W tym roku zgłosiliśmy się do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej: PoczytajMy o migracjach. Młodzież prowadzi dla dzieci z wybranych wcześniej lokalnych ośrodków edukacyjno-wychowawczych zajęcia, podczas których czyta im wybrane fragmenty książki pt. „Chłopca z Lampedusy” R. Witka oraz realizuje ćwiczenia poszerzające tematykę spotkania. Zajęcia mają na celu budowanie szacunku, empatii, otwartości, akceptacji drugiego człowieka.  https://poczytajmy.ceo.org.pl/aktualnosci/migracje/poczytajmy-o-migracjach

Zasady Wolontariatu:

Wolontariat w roku szkolnym 2017/18

 

          Pomaganie innym pomaga być szczęśliwym, jednak czasem trudno jest zacząć....

…..  aby zachęcić i zmobilizować uczniów do wolontariatu ustalamy następujące zasady:

 

  1. W naszej szkole jest obowiązek uczestniczenia w zbiórce papieskiej podczas Dnia Papieskiego organizowanego prze fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku to niedziela 8. października.
  2. Oprócz tego każdy uczeń musi przepracować 5 godzin w roku szkolnym, ale nie później niż do 31.05.
  3. Sposób wolontariatu ustala z opiekunem, którym jest w tym roku pani Maria Bremer – wybiera miejsce proponowane przez szkołę lub zgłasza własne. Pierwsza rozmowa powinna się odbyć najpóźniej do końca pierwszego semestru.
  4. Wolontariatem może być również koleżeńska pomoc w nauce – wtedy wymagana liczba godzin: 10 w ciągu roku szkolnego.

 


 

XV zbiórka papieska

dzielo


 

Obraz 0191W niedzielę 11.10. nasi uczniowie kwestowali na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w ramach obchodów XV dnia papieskiego. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

I choć chłód był iście arktyczny - prawie wszyscy stawili się na Starówce, by ruszyć z puszkami wśród tłumu kibiców polskich i irlandzkich, spacerowiczów i innych wolontariuszy.

 


 

NIEWIDZIALNA WYSTAWA

Uczniowie naszej szkoły bardzo często odwiedzają warszawskie muzea. Na stałe współpracujemy z Narodową Galerią Sztuki "Zachęta" i z wolskim oddziałem Muzeum Warszawy. Odwiedzamy ekspozycje w Muzeum Narodowym i Literatury w pałacach w Wilanowie i Łazienkach.

Jednak tym razem nasza wyprawa nie miała na celu budzenia zainteresowania kulturą i sztuką, ale poznanie życia osób niewidomych. Niewidzialna Wystawa w jest bardzo nietypowa, bo część ekspozycji zwiedza się zupełnie po ciemku i można poczuć jak czują się osoby z tym typem niepełnosprawności. Jest to dla nas szczególnie ważne, bo od tego roku uczy się z nami osoba niewidoma.

 


 

Zbiórka papieska 2014

dzien papieski 2014

 

Tegoroczna zbiórka papieska już za nami.

Tym razem pogoda wprawdzie nie dopisała, ale na nasi uczniowie - jak najbardziej! Stawili się niemal w komplecie i uzbierali

 

10940 zł!


Dziękujemy wszystkim - zawsze można na Was liczyć!

 

 


 

XIV Dzień Papieski

dzien papieski 2014

 

Już w tę niedzielę po raz kolejny nasza szkoła weźmie udział w kweście na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z okazji XIV Dnia Papieskiego.

Pieniądze zbierane będą na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. 


 

 

Cała Polska czyta dzieciom - i my też!

Zakończyły się dwa niezależne od siebie projekty gimnazjalne "Cała Polska czyta dzieciom". Polegały one na organizacji akcji czytelniczej dla przedszkolaków. Dwie grupy naszych uczniów wybrały sobie po jednym przedszkolu integracyjnym. W każdym z nich gimnazjaliści czytali bajki  maluchom i rozmawiali z dziećmi o książkach. Uczniowie  przekazali też w darze przedszkolakom książki zebrane w szkole.

 

3

 

Czytaj więcej...

Potrzebna pomoc dla Sióstr Dominikanek z Żółkwi!

Szanowni Państwo, Siostry Dominikanki w Żółkwi proszą o wsparcie, bez którego nie dadzą rady.....

Trzy polskie Siostry Dominikanki prowadzą w czasie wakacji i w weekendy lekcje religii i języka polskiego dla chętnych dzieci. Mają w tej chwili 225 uczniów, głównie z rodzin ukraińskich. Oprócz tego pomagają wszystkim, którzy są w potrzebie. I opiekują się katolickim kościołem parafialnym, który kiedyś był miejscem pochowku o randze katedry wawelskiej.....

Stamtąd pochodzi cudowny obraz Matki Boskiej Żółkiewskiej, obecnie w kościele oo. dominikanów na Służewie.

Siostry podają dane do przelewów:

Zgromadzenie Sióstr św. Dominika

Al. Kasztanowa 36, 30-227 Kraków

49 1240 1431 1111 0000 1047 9988

PeKaO SA I oddz. w Krakowie

z dopiskiem "misje w Żółkwi"

Siostry podają także adresy rodzin, którym można pomóc paczką z jedzeniem, ubraniami... W marcu Poczta Polska oferuje wysyłanie paczek na Ukrainę za darmo. Paczka powinna być opatrzona opisem "pomoc dla Ukrainy".

Jeżeli ktoś chciałby wysłać taką paczkę możemy postarać się o dane odbiorcy.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc!

 


 

Hospicjum potrzebuje pomocy!

Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża w Warszawie niesie pomoc potrzebującym z regionu Warszawy i okolic jako stowarzyszenie non profit i organizacja pożytku publicznego. Działa nieprzerwanie od 1987 roku jako najstarsze hospicjum na Mazowszu.
Hospicjum prosi o pilną pomoc w zbiórce trwałej żywności, środków czystości i ubrań męskich. Dary można przynosić do gimnazjum do najbliższego piątku.
Jeśli każdy z nas przyniesie choćby jedną rzecz, pomożemy nieść pomoc najuboższym.
                                                                                                                                  społeczność Gimnazjum

Wizyta w świetlicy Caritas

Dziś, 6 listopada, czworo naszych uczniów pojechało z p. Marysią Bremer do Świetlicy Caritas przy ul Dereniowej na Ursynowie. Pomagali odrabiać lekcje dzieciom, bawili się z nimi i rozmawiali. Kolejna grupa wybierze się tam wkrótce. Mamy nadzieję, że będzie to początek stałej współpracy w ramach wolontariatu.


 

ZBIÓRKA PAPIESKA - wyniki

Bardzo dziękujemy wszystkim gimnazjalistom za aktywne włączenie się w zbiórkę na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W sumie zebraliśmy 7769,09 zł.

 

A oto piątka najlepszych "zbieraczy":

Ania Szyszko (kl. 2): 549,95 zł

Bartek Berger (kl. 1b): 407,77 zł

Piotr Rzepecki: 331 zł

Alan Żaczek (kl. 1a): 321,16 zł

Christian Pulawski (kl. 2): 308, 01 zł.

 

Gratulujemy!

Czytaj więcej...

DZIEŃ PAPIESKI

Tradycyjnie bierzemy udział w kweście, organizowanej przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, z okazji XIII Dnia Papieskiego. Zebrane pieniądze przeznaczane są na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Kwestujemy w trzech grupach, w niedzielę, w godz. 10:00 - 14:00, w okolicach Krakowskiego Przedmieścia, Starego i Nowego Miasta.

NIE MOŻE CIĘ TAM ZABRAKNĄĆ! :)

dzienPapieski2013Polska

 


 

WARTO ODKRĘCAĆ!

Nasza szkoła bierze udział w akcji Warto Odkręcać.zakrętki

Ma ona na celu zapewnienie środków na rehabilitację dzieci niesłyszących i z wadami sprzężonymi. Aby zapewnić im systematyczną i stałą rehabilitację potrzebne są odpowiednie środki finansowe. Pomożemy zrealizować ten cel poprzez stałe zbieranie zakrętek. Co może zdziałać jedna plastikowa zakrętka? Nic, ale kilka ton to już pokaźna ilość i kwota na rehabilitację. Podobnie jest z liczbą zbierających osób: jedna osoba zbiera średnio kilkanaście kilogramów rocznie. Dlatego potrzeba kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy osób żeby akcja odniosła sukces. Żeby zapewnić rehabilitację każdemu dziecku.

Warto odkręcać, bo każde 3-5 zakrętek to 1 grosz na rehabilitację dzieci.
Warto odkręcać, bo każdy kilogram zakrętek to dla nas kolejna złotówka na rehabilitację dzieci.
Warto odkręcać, bo każde 50 kg zakrętek to dla nas 1 godzina rehabilitacji, która daje dziecku szansę prawidłowego funkcjonowania na co dzień.
Warto odkręcać, bo pomagasz środowisku: zebrane zakrętki nie będą zanieczyszczały środowiska.

Odkręcaj! Zbieraj! Pomóż dzieciom usłyszeć świat!

Wszelkie pytanie kierujcie do mnie - Urszula Sadkowska-Petryszyn.

BANK ŻYWNOŚCI

copy-cropped-TOP-WWW

Współpraca z Bankiem Żywności SOS

Nasza szkoła od lat współpracuje z Bankiem Żywności SOS. Na godzinach wychowawczych jest prezentowana misja tej fundacji. Rozmawiamy o ubogich i marnowaniu jedzenia. Gimnazjaliści co roku zbierają dary na rzecz Banku podczas kolędowania, które są zawożone do specjalnych magazynów.

Poza tym uczniowie klas trzecich pracują przy sortowaniu żywności przeznaczonej na świąteczne stoły osób najuboższych, zebranej przez wolontariuszy w supermarketach.

             DSC08969bank_zyw

Zbiórka papieska

W październiku w całej Polsce Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zbiera pieniądze na żywy pomnik bł. Jana Pawła II - stypendia dla uzdolnionej młodzieży mieszkającej na wsi i w małych miastach.

Od chwili powstania tej inicjatywy szkoły Przymierza Rodzin bardzo czynnie włączały się w tę zbiórkę. Od lat uczniowie naszego gimnazjum kwestują na ulicach Warszawy pod opieką nauczycieli. 

20121007

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo